אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפרק של אמפל: "מחזיקי האג"ח צפויים לקבל לפחות מחצית מהחוב" צילום: יניב רחימי

המפרק של אמפל: "מחזיקי האג"ח צפויים לקבל לפחות מחצית מהחוב"

לדברי אלכס שפיץ, ההסדר הוא ציפור אחת ביד במקום שתיים על העץ; חובה של אמפל למשקיעים נאמד במיליארד שקל

17.10.2018, 11:56 | יניב רחימי
"מחזיקי האג"ח של אמפל צפויים לקבל לפחות 50 סנט על כל דולר חוב", כך אמר היום (ד') המפרק של חברת אמפל, אלכס שפיץ. הדברים נאמרו באספת מחזיקי אגרות החוב של החברה שהתקיימה בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

בפתח דבריו אמר המפרק האמריקאי של אמפל "צריך להבין שמדובר בהסדר, וכל הסדר כולל פשרות. כל צד במשא ומתן הסכים להתפשר, אחרת לא היינו כאן היום". שפיץ אמר לנושים של אמפל שהם לא צריכים להתעסק בשאלה כמה אחרים ירוויחו מההסדר, אלא לעסוק בשאלה כמה הם עצמם יקבלו.

אלכס שפיץ המפרק של אמפל, צילום: יניב רחימי אלכס שפיץ המפרק של אמפל | צילום: יניב רחימי אלכס שפיץ המפרק של אמפל, צילום: יניב רחימי

ההסדר של אמפל, שהחוב שלה כלפי מחזיקי האג"ח מוערך בכמיליארד שקל, קם לתחייה בעקבות הסכמים שנחתמו על ידי דלק קידוחים ושותפותיה לרכישת 39% מחברת EMG הכוללים 12.5% שמוחזקים על ידי אמפל. להערכת המפרק של אמפל, עם השלמת העסקה קופת הפירוק של החברה צפויה לקבל כ-173 מיליון דולר. חובה של אמפל כלפי המשקיעים נאמד במיליארד שקל.

אחד המקורות לתמורה שתגיע לקופת הפירוק של אמפל הוא סכום של 27 מיליון דולר מתוך חוב של 28 מיליון דולר פלוס ריביות שאמור להגיע מבעל השליטה לשעבר של אמפל, יוסי מימן. החוב של מימן לאמפל נובע מערבות אישית שהוא נתן להלוואה שהחברה העמידה לפני מספר שנים. לדברי שפיץ, אם ההסדר לא יצא אל הפועל, היכולת לגבות את החוב של מימן תהיה "קשה" במקרה הטוב.

אישור ההסדר כרוך בוויתור של מחזיקי האג"ח של אמפל על תביעות שהוגשו והתנהלו לאורך שנים בבתי המשפט. "מה החלופה להסדר?" שאל שפיץ והשיב "לעמדת היועצים שלנו ידרשו עוד שנים והוצאות של מיליוני דולרים כדי להמשיך לנהל את ההליכים המשפטיים, הבוררויות, ולאחר מכן לגבות את הכספים שיפסקו לטובתנו". לדבריו ההסדר הוא ציפור אחת ביד במקום שתיים על העץ.

יוסי מימן, צילום: אוראל כהן יוסי מימן | צילום: אוראל כהן יוסי מימן, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות