אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרס ראש הממשלה לחדשנות: הזוכות - אונבאונד טק, דומתוק ואימרג'ין צילום: אלכס קולומויסקי

פרס ראש הממשלה לחדשנות: הזוכות - אונבאונד טק, דומתוק ואימרג'ין

החברות נבחרו מתוך 300 חברות שהגישו את מועמדותן. כל חברה תקבל 70 אלף שקל בטקס פתיחת ועידת ראש הממשלה לחדשנות בשבוע הבא

17.10.2018, 16:05 | מאיר אורבך

שלוש חברות סטארט-אפ זכו היום בפרס ראש הממשלה לחדשנות ישראלית פורצת דרך בתחומי הבריאות, המזון ואבטחת הפרטיות. השלושה הן: אונבאונד טק, דומתוק ואימדג׳ין. השלושה נבחרו בסיום תהליך הבחירה ולאחר שיותר מ-300 חברות הגישו הגישו את מועמדותן, כל חברה תקבל 70 אלף שקל בטקס שיתקיים בערב הפתיחה הרשמי של ועידת ראש הממשלה לחדשנות, ב-24 לאוקטובר בירושלים.

קראו עוד בכלכליסט

ועידת החדשנות מתקיימת ביוזמת שרת התרבות ומשרד התרבות והספורט כחלק מאירועי ה-70, בשיתוף מרכז פרס לשלום וחדשנות ובמעמד אורחות ואורחים בכירים מהעולם. בין האורחים נמנים נשות ואנשי צמרת מגוגל, פייסבוק, עליבאבא ותאגידי מזון מובילים. במסגרת הוועידה יושק "מרכז החדשנות של ישראל". המרכז יציג לראשונה, תחת קורת גג אחת, את סיפורה של ישראל כאומת החדשנות. אמות המידה לקבלת הפרס כללו: חדשנות פורצת דרך; פוטנציאל מסחרי גלובלי, הוכחת היתכנותו של המוצר, אימפקט חברתי והתרשמות כללית מהחברה.

שרת התרבות מירי רגב, צילום: תומריקו שרת התרבות מירי רגב | צילום: תומריקו שרת התרבות מירי רגב, צילום: תומריקו

בתחום הבריאות זכתה חברת "אימדג׳ין" שפיתחה מערכת ה"קוראת" כמויות עצומות של מידע ממאגרי מידע מחקריים וספרות, ובונה באמצעותם מאגר ידע גנטי המתעדכן תמידית; בתחום המזון, החקלאות והקיימות זכתה חברת "דומתוק" שפיתחה טכנולוגיה המאפשרת הפחתת סוכר של עד 40% במגוון גדול של מוצרי מזון; בתחום ההגנה על הביטחון בעולם מקוון זכתה חברת "אנבאונד טק" שפיתחה טכנולוגיית הגנה לאבטחת פרטיות.

שרת התרבות והספורט, חה"כ מירי רגב: "זוכי פרס ראש הממשלה לחדשנות הם חלק ממורשת של חדשנות שהיא הנושא המרכזי של אירועי ה-70. הזוכים הם פורצי דרך ומהווים מקור לגאווה ולהשראה עבור כולנו. הם שייכים ל'סיירת החדשנות של החברה הישראלית', שהתברכה בכישרונות רבים. הזוכים בפרסים, המצויים בראשית דרכם, ישכילו להשתמש במענקי הזכייה להמשך פיתוחן של יוזמותיהם החדשניות ויביאו עמם בשורות נוספות לתועלת כולנו והם הוכחה נוספת שהחדשנות הישראלית עושה את העולם למקום טוב יותר לחיות בו. הפרסים המחולקים לראשונה בוועידת החדשנות במעמד ראש הממשלה הם ביטוי לעוצמתה של מדינת ישראל כ'אומת הסטארט אפ' ואין לי ספק, שלזוכים בהם גם השמיים אינם הגבול".

ד"ר עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה, המשמש גם כיו"ר ועדת הפרס מוסיף: "הזוכים שנבחרו מייצגים עולמות מתפתחים ומבטיחים, שחיוניים לקידום האנושות כולה, ושדורשים את המשך התמיכה מצד המדינה. ללא תמיכה שכזו, מדינת ישראל לא תוכל להמשיך ולהוביל בעולמות הטכנולוגיים. ההיענות הגבוהה של היזמים מעודדת וממחישה עד כמה אנחנו בכיוון הנכון, מדינת ישראל חייבת להמשיך ולתמוך בחדשנות פורצת דרך למען המשך שגשוגה הכלכלי והחברתי."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות