אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 "יש לנו פרקליטות אחת, יועמ"ש אחד ובימ"ש עליון אחד שגם עליו צריך להגן" צילום: צביקה טישלר

"יש לנו פרקליטות אחת, יועמ"ש אחד ובימ"ש עליון אחד שגם עליו צריך להגן"

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אמר את הדברים בכנס חגיגת 70 שנות הפקליטות שנערך היום באילת והוסיף כי אינו יודע מתי תסתיים עבודת הפרקליטות בתיקי רה"מ, אך ברור לו כי "המאמצים לדה לגיטימציה רק יתעצמו". שרת המשפטים איילת שקד אמר לפרקליטים: "אל תיכנעו ללחצי התקשורת"

17.10.2018, 17:51 | משה גורלי

"מי שמייחס לנו שיקולים שלא ממין העניין – זהו הבל הבלים", כך אמר היום היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על עבודת הפרקליטות בתיקי ראש הממשלה בכנס לחגיגות 70 שנות פרקליטות שנערך באילת. "אינני יכול להגיד מתי תסתיים העבודה על תיקי ראש הממשלה, אבל אני יודע שהמאמצים לדה לגיטימציה לי ולפרקליטות רק יתעצמו ויגברו. טענות להטייה פוליטית כביכול, רדיפה ועוד טענות שנועדו להשפיע על החלטתנו. אנחנו קו ישר, אנחנו משרתי ציבור שאמונים על שלטון החוק שלאורו נפעל. נמשיך לפעול בהתאם למורשתנו".

מנדלבליט המשיך: "יש לנו פרקליטות מדינה אחת ויש לנו יועץ משפטי לממשלה אחד ויש לנו שלטון חוק אחד. וזוהי הזדמנות להזכיר שיש לנו גם בית משפט עליון אחד, שאף עליו צריך להגן מפני התבטאויות שעלולות להתפרש כמבקשות להלך אימים על מעמדו וסמכויותיו, אגב הכרעות שיפוטיות תלויות ועומדות".

קראו עוד בכלכליסט

בטרם עלה לדבר הציגה המנחה מיקי חיימוביץ' את קורות חייו וציינה כי הוא החל את דרכו במגזר הפרטי. על כך אמר מנדלבליט: "שום מגזר פרטי. רק ציבורי. זה פייק ניוז".

מנדלבליט. "אנחנו קו ישר", צילום: צביקה טישלר מנדלבליט. "אנחנו קו ישר" | צילום: צביקה טישלר מנדלבליט. "אנחנו קו ישר", צילום: צביקה טישלר

"אל תיכנעו ללחצי התקשורת" יעצה שרת המשפטים איילת שקד בכנס לחגיגת שבעים שנות הפרקליטות באילת: "הפרקליטות היא סמל לעורכי הדין מהטובים בישראל. כששואלים אותי אם כדאי לעבוד בפרקליטות אני עונה בצחוק שלא – מדובר בעבודה קשה עם שכר של המגזר הציבורי. עבודה שהיא שליחות. ולצד תחושת השליחות – אחריות עצומה – יש לכם את השליטה הרבה ביותר על חירותם של האזרחים. המדינה מפקידה בידכם כוח רב ומצפה שתפעילו אותו באחריות מבלי להישמע ולהיכנע ללחצי התקשורת".

שרת המשפטים, איילת שקד, צילום: עמית שעל שרת המשפטים, איילת שקד | צילום: עמית שעל שרת המשפטים, איילת שקד, צילום: עמית שעל

נשיא המדינה ראובן ריבלין, הזכיר בדברים שאמר בכנס את הניסיון המר שהיה לו מול הפרקליטות: "סברתי שחובת המשטרה לחקור, אדוני המפכ"ל, אבל כעסתי על הפרקליטות שעיכבה ההחלטה בתיק שלוש וחצי שנים, כנראה שהיו עסוקים", סיכם בסרקזם קל, אבל עיקר דבריו נועדו לחזק את ידי הפרקליטים: "באחרונה יש המבקרים את האתוס של הפרקליט הציבורי. אסור שהביקורת תפגע בעיקר זהותו של הפרקליט הציבורי. הוא שליח של שלטון החוק, הן כפרקליט פלילי והן בייצוג הממשלה. בניגוד לסניגור שמבקש לזכות בכל מחיר הפרקליט הציבורי יבקש להוציא את האמת לאור. הוא מחוייב לסייע לממשלה תוך שמירה על כך שרשויות המדינה יפעלו בגבולות הדין. אל תיראו ואל תחתו ואל תגורו מפני איש. חובתכם למען האינטרס הציבורי ללא להניח לרעשי הרקע להתערב בהחלטתכם. אני מייעץ לכם להקשיב לביקורת, יש גם ביקורת לגיטימית, אולם בה בעת אני מבקש לומר – לעולם אל תיכנעו להשתלחויות, למניעים תועלתניים".

ריבלין. "חובתכם למען האינטרס הציבורי ללא להניח לרעשי הרקע להתערב בהחלטתכם", צילום: נמרוד גליקמן ריבלין. "חובתכם למען האינטרס הציבורי ללא להניח לרעשי הרקע להתערב בהחלטתכם" | צילום: נמרוד גליקמן ריבלין. "חובתכם למען האינטרס הציבורי ללא להניח לרעשי הרקע להתערב בהחלטתכם", צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
מנדלבליט והפרקליטןת
אויה לנו . אבדנו בים של שחיתות . של יועמ"ש מטייח פרקליטות לא ישרה ודרת משפטים פשיסטית . אין דין צדק בישראל . בתי המשפט נהפכו למשפח . כל יום אני שומעת על עיוותי דין וחוזר צדק. מדוע רות דוד מהלכת חופשיה ???הרי חטאה ל.פקידה כפרקליטה ?? מדוע אינכם מעיזים לגעת הפרשיות השחיתות של רשות המיסים ?? במקום לטפל בבעיה עצמה אתם מתעמרים בחושפי שחיתויות.. היועמ"ש סגר התיק של רות דוד -מפחד טאיזו זוהמה ורפש תצא ממנו . רק שתדעו לכם אתן מקל הכלכלי הצדק. אתם תזכרו לסרטון עולם כמי שהסירו את יסודות המדינה והדמוקרטיה.
עליזה  |  19.10.18
8.
אז למה רות דוד ורונאל פישר עדיין חופשיים ?
רפי רותם,שוקי משעול ועוד בכירים ברשות המיסים פוטרו בגלל שחשפו את השחיתות טוייחה על ידי רות דוד.רונאל פישר שוחד לעיני המצלמות.מנדלשליכט נפגש על בסיס יומי עם החשוד ביב.פרשת גל בק ז''ל שטוייחה על ידי רות דוד. ועוד מבית היוצר של מערכת המשפט הישראלית.לכן העם איבד אמון !!!
אור לגויים  |  18.10.18
לכל התגובות