אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יועץ משפטי לחברת ארית תעשיות נחקר בחשד לשימוש במידע פנים צילום: שאטרסטוק

יועץ משפטי לחברת ארית תעשיות נחקר בחשד לשימוש במידע פנים

על פי החשד עו"ד רענן בר זוהר גרף רווח של כ-120 אלף שקל כתוצאה ממסחר המבוסס על מידע פנים. הוא שוחרר למעצר בית של 5 ימים. בכיר נוסף בחברה למוצרי האלקטרוניקה הצבאיים נחקר באזהרה ושוחרר

17.10.2018, 18:19 | תומר גנון

רשות ני"ע חוקרת חשד לשימוש במידע בפנים בחברת ארית תעשיות. החברה עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מרעומים ומוצרי אלקטרוניקה צבאיים. אחד החשודים שעוכבו לחקירה הוא עו"ד רענן בר זוהר, שותף במשרד עורכי הדין המוכר בלטר, גוט, אלוני ושות' על פי החשד בר זוהר גרף רווח תיאורטי של כ-120 אלף שקל כתוצאה מהשימוש במידע הפנים. מדובר במידע מוקדם, מהותי וחיובי על עסקה של החברה מפברואר 2016, וכן מידע מוקדם בנוגע לדו"ח הכספי הרבעוני מנובמבר 2016.

עו"ד בר זוהר שימש כיועץ משפטי של ארית, של החברות הבנות שלה ושל בעל השליטה צבי לוי, ולכן לשיטת הרשות מהווה איש פנים בחברה. שופט בית משפט השלום בת"א עלאא מסארווה, שחרר אותו היום (ד') למעצר בית של חמישה ימים. הרשות מייחסת לעו"ד בר זוהר גם חשד לביצוע עבירות דיווח ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. יחד עם עו"ד בר זוהר, שמחזיק 4.75% בארית, נחקרו חשודים נוספים בחברה ובהם בכיר בארית ששוחרר.

קראו עוד בכלכליסט

מעצר (אילוסטרציה), צילום: shutterstock מעצר (אילוסטרציה) | צילום: shutterstock מעצר (אילוסטרציה), צילום: shutterstock

על פי החשד, עו"ד בר זוהר השתמש במידע הפנים ורכש את מניות החברה באמצעות חשבון בנק על שמו וכן באמצעות חשבון בנק של קרובת משפחתו. הדיווחים שלגביהם החזיק עו"ד בר זוהר את מידע הפנים בעת שסחר במניה, גרמו לעלייתה בשיעור של 5.68% (הדיווח על העסקה) ו-16.5% (הדו"ח הרבעוני).

בנוסף, על פי החשד, נמנע עו"ד בר זוהר מדיווח על עניינו האישי בעת הצבעותיו באסיפות כלליות של החברה, אשר נערכו במהלך 2016-2017, ואשר נגעו לאישור עסקאות אשר לבעל השליטה בחברה יש עניין אישי בהן.

עו"ד ירון ליפשס, המייצג את עו"ד בר זוהר מסר בתגובה: "בר זוהר הקפיד לפעול לכל אורך הדרך בהתאם להוראות חוק ניירות ערך, ובפרט לא עשה שימוש במידע פנים כלשהו, ולראיה שכל רכישות המניות נשוא החקירה, מלפני מספר שנים, בוצעו רק לאחר פרסום הודעות ודיווחים מיידיים על ידי החברה. רענן השיב בצורה מלאה לכל השאלות שהופנו אליו וימשיך להעמיד עצמו לרשות החקירה בכל מועד שיידרש, וזאת מתוך אמונה וביטחון כי בסיומה גם חוקריו ישתכנעו שלא נפל כל פסול במעשיו".

ממשרד בלטר גוט אלוני נמסר בתגובה: "רענן הוא עורך דין מהמקצועיים והמבריקים שיש, שמקפיד על קוצו של יוד, על קלה כחומרה. תמיד מקפיד ושומר באדיקות על קיום כל החוקים וכללי האתיקה, ואין לנו ספק כי כך יתברר גם במקרה זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות