אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמץ שאטו: כך תוכלו להפוך לבעלים של טירה צרפתית בהשקעה של 50 יורו צילום: dartagnans

אמץ שאטו: כך תוכלו להפוך לבעלים של טירה צרפתית בהשקעה של 50 יורו

קמפיין מימון המונים שהוקם במטרה לשפץ טירה שנבנתה בידי המלך שארל השביעי במזרח צרפת מציע לציבור בעלות חלקית על הנכס המתפרק

20.10.2018, 19:26 | שירות כלכליסט

אם תמיד חלמתם להיות הבעלים של טירה צרפתית קסומה, תמורת 50 יורו בלבד תוכלו עכשיו להגשים את החלום.

קראו עוד בכלכליסט

קמפיין מימון המונים שמטרתו לשמר ולשפץ את שאטו אבופינאי (chateau of Ebaupinay) - טירה צרפתית מימי הביניים במחוז דה סבר במזרח המדינה – מציע בעלות חלקית על הטירה המתפרקת למי שיתרום את ההון הנחוץ כדי לשפץ אותה. המשקיעים יוכלו גם להביע דעתם לגבי השיפוץ, וגם יזכו בזכות להתפאר בתואר הלא רשמי של לורד צרפתי.

מאחורי הקמפיין עומדים אנשי האתר Dartagnans.fr , וארגון Adopte un chateau, שמתמחים בשימור אתרי מורשת תרבותיים. "זה נועד לייצר פרויקט שימור רחב היקף, שכל האנשים המשתתפים יבוא לעזור לשמר את הטירה שתיראה כאילו אנחנו בימי הביניים, נגיד לפני 500 שנה", מסר מייסד Dartagnans, רומאן דלאום.  

שאטו אבופינאי , צילום: dartagnans שאטו אבופינאי | צילום: dartagnans שאטו אבופינאי , צילום: dartagnans

זו לא הפעם הראשונה שהחברה עומדת מאחורי פרויקט מסוג זה. בשנה שעברה קמפיין מימון המונים דומה עזר לרכוש טירה מתפרקת אחרת במערב צרפת. במקרה הזה לקחו חלק 27,910 אנשים מ-115 מדינות, שתרמו כמה סופי שבוע כדי לעזור בעבודות השחזור.

"הפעם אנחנו מתכוונים להשקיע בסביבות 800 אלף יורו (930 אלף דולר) החל מדצמבר 2018 ועד סוף יוני", הוסיף.

עם זאת, דלואם מציין כי הפעם מדובר בטירה עתיקה יותר (כנראה מהמאה ה-14) ולכן הפרויקט הוא לבנות אותו מחדש באמצעות טכניקות מימי הביניים ובעזרת חומרים שייצרו באתר עצמו. הם מקווים לבנות מחדש אורוות, טאברנה מימי הביניים ואפילו אזור לחימה.  

 , צילום: dartagnans צילום: dartagnans  , צילום: dartagnans

הטירה, שפירוש שמה הוא "קוץ לבן", נבנתה בסביבות המאה ה-14 או ה-15 בסגנון גותי, ככל הנראה על ידי מלך צרפת שארל השביעי. היא הוגדרה רשמית כאתר היסטורי כבר ב-1898. הטירה המבוצרת כוללת 4 מגדלים, שנותרו כמעט שלמים על אף נזק משריפה שפרצה במאה ה-18 במהלך המהפכה הצרפתית.

המארגנים מקווים שהטירה המשופצת תעזור ללמד על ימי הביניים ותאפשר למבקרים לראות ממקור ראשון כיצד נראו החיים באותה תקופה. כשלפי התכנון, התורמים יוכלו להשתתף בתהליך השחזור.

לאחר שתיפתח מחדש לציבור, הם מקווים למשוך בין 50-60 אלף מבקרים בשנה.  

 , צילום: dartagnans צילום: dartagnans  , צילום: dartagnans

 , צילום: dartagnans צילום: dartagnans  , צילום: dartagnans

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות