אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסכים אדומים בנעילה בוול סטריט; נאסד"ק איבד 7% מתחילת החודש צילום: AP

מסכים אדומים בנעילה בוול סטריט; נאסד"ק איבד 7% מתחילת החודש

היום נחלש המדד ב-2.1%, דאו ג'ונס נסוג ב-1.3% ו-S&P 500 נחלש ב-1.4%; הנפט ירד ב-1.6% לרמה הנמוכה זה חמישה שבועות; המשקיעים חוששים מהעלאת ריבית על רקע נתוני תעסוקה חזקים. מניות הטכנולוגיה איבדו גובה - פייסבוק ירדה ב-2.8%, אמזון נחלשה ב-3.4%, אלפבית נחלשה ב-2.5% ונטפליקס צללה ב-4.9%

18.10.2018, 23:01 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ניקיי שנגחאי האנג סנג פוטסי דאקס קאק דאו ג'ונס S&P 500 נאסד"ק

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

23:00 - המסחר בבורסות ניו יורק ננעל הערב (ה') בירידות שערים על רקע חששות לצמיחה הגלובלית. מדד דאו ג'ונס ירד ב-1.3%, מדד S&P 500 נחלש ב-1.4% ומדד נאסד"ק איבד 2.1% מערכו.

הירידות היום מצטרפות לירידות שנרשמו מתחילת החודש. המדדים דאו ג'ונס ו-S&P 500 ירדו מתחילת החודש יותר מ-4% כל אחד, בעוד שמדד נאסד"ק כבר השיל מערכו יותר מ-7% מאז תחילת החודש.

ברקע, חששם של המשקיעים ממלחמת הסחר בין ארה"ב וסין, העלאת ריבית נוספת של הפד. כמו כן, החלטת שר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין לבטל את נסיעתו לריאד לוועידה ההשקעות שמתוכננת להתקיים שם.

מניות שבלטו בירידות היום - פייסבוק שירדה ב-2.8%, אמזון שנחלשה ב-3.4%, אלפבית שירדה ב-2.5% ונטפליקס שצללה ב-4.9%.

 

21:45 - החוזים על הנפט מסוג WTI ירדו היום לרמתם הנמוכה זה חמישה שבועות בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר חבית למסירה בחודש נובמבר נקבע על 68.65 דולר - ירידה של 1.6%.

20:00 - גארי כהן, יועצו הכלכלי הבכיר לשעבר של הנשיא דונלד טראמפ ומנהל בכיר בגולדמן זאקס, אמר בראיון ל-CNBC כי הוא לא חושב שהנשיא צריך להגיב על מדיניות הפדרל ריזרב. "הנשיא לא צריך להעיר הערות לגבי התנהלותם של גופים ממשלתיים עצמאיים", אמר כהן והוסיף שלדעתו "הפד עושה את עבודתו".

19:00 - אדום בוול סטריט: מדד נאסד"ק מאבד 1.9% מערכו, S&P 500 ודאו ג'ונס נחלשים ב-1.3%. באירופה המסחר ננעל בירידות כאשר בורסת פרנקפורט איבדה 1.1%, לונדון ירדה ב-0.6%.

 , צילום: AP צילום: AP  , צילום: AP

16:50 - האג"ח הממשלתיות בארה"ב לטווח קצר בשיא של עשר שנים אחרי פרסום פרוטוקול הפד. תשואת האג"ח הממשלתי לשנתיים מטפסת ל-2.907%, רמתה הגבוהה ביותר מאז 25 ביוני 2008.

לפי הפרוטוקולים של ישיבת הפדרל ריזרב מספטמבר, בה הוחלט פה אחד להעלות את שיעור הריבית ב-0.25%, בכירי הבנק המרכזי סבורים כי הריבית צריכה להמשיך ולעלות כדי לשמור על יציבות הכלכלה. לפי הפרוטוקולים, "המשתתפים בפגישה צופים כי המשך העלאת הריבית באופן הדרגתי עולה בקנה אחד עם התרחבות הכלכלה, שוק העבודה החזק, ואינפלציה שתתקרב ל-2% בטווח הבינוני". כמה משתתפים בדיון אף אמרו כי ייתכן שהפד יצטרך לעבור ממדיניות של נורמליזציה של שיעורי הריבית - למדיניות מצמצמת.

בכירי הפד הביעו ביטחון בהמשך הצמיחה של המשק האמריקאי, ובמקביל - אי-ודאות בנוגע להשפעה שתהיה למלחמת הסחר עם סין. כמה בכירים אמרו כי המכסים על פלדה ואלומיניום עשויים להקטין את ההשקעות בתחום האנרגיה.


16:30 - המדדים המובילים בניו יורק פותחים את יום המסחר בירידות על רקע נתוני תעסוקה חיוביים שגורמים למשקיעים לחשוש מהעלאת ריבית נוספת. נאסד"ק ו-S&P 500 נחלשים ב-0.4%, דאו ג'ונס רושם ירידה של 0.2%. אפל ונטפליקס נחלשות ב-1.4%.

15:00 - צפי לפתיחה שלילית בניו יורק - החוזים העתידיים על נאסד"ק נחלשים ב-0.7%, החוזים על דאו ג'ונס ו-S&P 500 יורדים ב-0.5%. יצרנית התרופות לסרטן Endocyte טסה ב-51% בטרום המסחר אחרי ההודעה על כך שנוברטיס השוויצרית תקנה אותה ב-2.1 מיליארד דולר - שווי שוק של Endocyte כיום הוא 1.2 מיליארד דולר.

פיליפ מוריס קופצת ב-2.3% בטרום המסחר אחרי שהדוחות הרבעוניים של יצרנית הסיגריות היכו את התחזיות. יצרנית מרלבורו דיווחה על רווח של 1.4 דולר למניה, לעומת 1.3 דולר למניה ברבעון המקביל ומעל צפי האנליסטים לרווח של 1.3 דולר למניה. ההכנסות עלו ב-0.4% והסתכמו ב-7.5 מיליארד דולר, בזמן שהתחזיות בשוק עמדו על 7.2 מיליארד דולר.

14:45 - קארפור מזנקת ב-9.1% בבורסת פריז אחרי עדכון לתוצאות הרבעון השלישי. הקמעונאית הצרפתית דיווחה כי המכירות בשלושת החודשים שהסתיימו ב-30 בספטמבר צמחו ב-2.8% והסתכמו ב-21.2 מיליארד יורו. אנליסטים בפירמת ההשקעות ברנשטיין ציינו כי העדכון מראה שהשינויים שמבצעת קארפור מתחילים לשאת פירות. "זהו הרבעון הראשון המעודד בנוגע לשינויים".

12:40 - סחורות בשעה זו: הנפט מסוג WTI נחלש ב-0.8% ל-69.2 דולר לחבית, הנפט מסוג ברנט יורד ב-1% ל-79.3 דולר לחבית. הזהב יציב ונסחר תמורת 1,227.3 דולר לאונקייה.

מניות התעופה האירופיות מתחזקות: אייר פראנס מזנקת ב-7.1% אחרי שהשיקה כרטיס אשראי בשיתוף עם בנק אוף אמריקה, לופטהנזה עולה ב-1.7%, איזיג'ט מוסיפה 1.6% וריינאייר מטפסת ב-1.5%.

                 

מטוסים של אייר פראנס, צילום: איי אף יפ מטוסים של אייר פראנס | צילום: איי אף יפ מטוסים של אייר פראנס, צילום: איי אף יפ                     
11:05 - יוניליוור מאבדת 2.1% אחרי שהתוצאות הכספיות של הרבעון השלישי הראו צמיחה במכירות שהייתה נמוכה מהתחזיות. התאגיד הרב לאומי, שמייצר בין היתר את סבוני דאב ואת גלידת בן אנד ג'ריס דיווח על הכנסות בגובה 12.5 מיליארד יורו, וצמיחה של 3.8% במכירות הרבעון השלישי. אנליסטים בשוק חזו צמיחה של 4.3%. החברה ציינה כי היא שומרת על היעדים לשנת 2020. מדובר בדוח הראשון מאז שיוניליוור נטשה את הכוונות לאחד את הפעילות הבריטית וההולנדית שלה.

בנעילה באסיה – מדד שנגחאי נפל ב-2.8%, ניקיי נסוג ב-0.8% והאנג סנג איבד 0.3%.

10:35 - עליות בבורסות אירופה - פריז מתחזקת ב-0.5%, פרנקפורט מוסיפה לערכה 0.4% ולונדון רושמת עלייה של 0.2%. ברקע - התנתקות בריטניה מהאיחוד האירופי נקלעה למבוי סתום כאשר מנהיגי האיחוד דחו הצעה לכינוס פסגה מיוחדת בחודש הבא לצורך שיחות על הברקזיט, כיוון שלטענתם לא הושגה התקדמות מספיקה בנושא.

ענקית הפארמה השוויצרית נוברטיס מטפסת ב-0.8% אחרי שהודיעה שתרכוש את יצרנית התרופות לסרטן אנדוסייט (Endocyte) ב-2.1 מיליארד דולר. נוברטיס דיווחה שתשלם 24 דולר למניה עבור החברה האמריקאית, שמתמקדת בסרטן הערמונית. החברה השוויצרית הוסיפה שהרכישה תחזק את יכולותיה בתחום הרדיו-פרמבצטיקה, שצפוי להיות מפתח צמיחה משמעותי בהתקדמות העסקית שלה.

 07:30 - שוק המניות האסייתי נסחר בשעות אלה בירידות בהובלת בורסת סין שמאבדת 2% מערכה ובורסת הונג קונג שיורדת ב-0.7%. ביפן הבורסה המקומית יורדת ב-0.5% וזאת על רקע פרסום נתון היצוא לחודש ספטמבר שהפתיע בחולשתו. 

לפי הפרסום, היוצא היפני ירד לראשונה זה שנתיים וזאת על רקע ההסלמה במלחמת הסחר הגלובלית. היצוא היפני רשם במהלך החודש שחלף ירידה של 1.2% במונחים שנתיים. בשוק ציפו דווקא לעלייה של 1.9% ביצוא.

אמש בוול סטריט המדדים המובילים חתמו את יום המסחר באדום על רקע פרסום פרוטוקלי הפד מישיבת הריבית האחרונה. לפי הפרוטוקלים, הפד צופה עוד העלאות ריבית בעתיד.

בשוק הסחורות הנפט מתאושש מהירידות החדות שרשם אמש. הזהב השחור עולה ב-0.5% ונסחר ב-80 דולר עבור חבית מסוג ברנט ו-69 דולר עבור חבית מסוג WTI. בשוק החוב נרשמות עליות בתשואות של אגרות החוב הממשלתיות כאשר אג"ח ארה"ב ל-10 שנים עולה ב-3 נקודות בסיס ל-3.211%.

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות