אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיקוד העורף הודיע על חזרה לשגרה: בבאר שבע ובעוטף עזה יתקיימו הלימודים כסדרם

פיקוד העורף הודיע על חזרה לשגרה: בבאר שבע ובעוטף עזה יתקיימו הלימודים כסדרם

אחרי לילה שקט ללא ירי רקטות וללא תקיפות ברצועה, הודיעו בצה"ל על הסרת המגבלות שהוטלו על עוטף עזה. בבאר שבע וביישובי עוטף עזה יחזרו התלמידים למוסדות החינוך. ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני נמשכה עד לשעות הקטנות של הלילה

18.10.2018, 07:45 | ynet
פיקוד העורף הודיע הבוקר (ה') על הסרת המגבלות שהוטלו על אזור עוטף עזה, זאת לאחר לילה שקט - ללא תקיפות של חיל האוויר ברצועה וללא ירי רקטות מעזה. ההחלטה התקבלה בתום הערכת מצב שנערכה בצבא ולאחר שבמהלך הלילה נערכה ישיבת קבינט שנמשכה כמה שעות. בעקבות הודעה זו נמסר כי הלימודים יתקיימו היום כסדרם בבאר שבע.

המועצה האזורית שדות נגב הודיעה לתושבים כי הלימודים ושאר המסגרות יפעלו כרגיל. בהמשך נמסר על חזרה לשגרה מלאה גם ביתר יישובי עוטף עזה.

אתמול הודיעו בצה"ל על שורת הגבלות בעוטף עזה, בעקבות נפילת רקטת הגראד בבית מגורים בבאר שבע. הלימודים בעיר ובעוטף בוטלו, וכן הוטל איסור על קיום אירועים בהשתתפות של יותר מ-300 איש בשטח פתוח ויותר מ-500 איש בשטח סגור. כל ההגבלות הללו הוסרו הבוקר.

הבית שנפגע קשות בבאר שבע הבית שנפגע קשות בבאר שבע הבית שנפגע קשות בבאר שבע

אזעקה ופגיעה ישירה

 

בשעה 3:39 לפנות בוקר של יום רביעי החרידה אזעקה עולה ויורדת את אזור העיר באר שבע. רקטת גראד שנורתה מהרצועה פגעה כאמור ישירות בבית מגורים בעיר. בשל גדולה ועוצמתה של הרקטה נגרם נזק כבד למבנה. שבעה בני אדם לקו בחרדה, בהם בעלת הבית מירי תמנו ושלושת ילדיה. הארבעה ניצלו לאחר שהאם רצה עמם לממ"ד. רקטה נוספת ששוגרה מעזה נפלה בים מול גוש דן.

 

תחקיר ראשוני של פיקוד העורף העלה כי הרקטה שפגעה בבית בבאר שבע הכילה חומר נפץ במשקל של כ-20 קילוגרם. בפיקוד העורף אמרו כי "הממ"ד הציל את חיי השוהים בבית", וציינו כי "כשיש אזעקה בשעת לילה יש להיכנס למרחב מוגן מאחר והוא מספק הגנה ומציל חיים".

 

בעקבות הירי בוטלו הלימודים ביום רביעי בכלל מערכת החינוך בבאר שבע וביישובי עוטף עזה. במקביל, שר הביטחון אביגדור ליברמן הודיע על סגירת המעברים ארז וכרם שלום, וכן על צמצום מרחב הדיג מחופי הרצועה למרחק של שלושה מיילים.

אתמול בשעות הבוקר תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר יותר מ-20 מטרות של חמאס ברחבי רצועת עזה. במוקד התקיפה הייתה מנהרת טרור התקפית של הארגון באזור חאן יונס שחצתה לשטח ישראל, וכן פיר עורפי של המנהרה. ב-09:30 בבוקר נשמעה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית חוף אשקלון אולם לא דווח על נפילות.

מיד לאחר מכן פרסם צה"ל תיעוד של תקיפות חוליית מחבלים שהתכוננה לשגר רקטות: בסרטון נראים מחבלים לבושים בבגדים אזרחיים מעמידים את מה שנראה כמשגר רקטות, טוענים אותו – ואז נפגעים מטיל שנורה לעברם. אחר כך התברר כי מדובר בחברי פלג קיצוני של יוצאי פתח שכיום מחובר לאיראן - מהסוג שצה"ל נוהג להגדיר "סוררים". בעזה דווח כי אחד המחבלים נהרג.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות