אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הטייקונים תתכנס ביום ראשון; מנהלי הבנקים לא יישבו "על הגריל"

ועדת הטייקונים תתכנס ביום ראשון; מנהלי הבנקים לא יישבו "על הגריל"

לאחר סירובה של דורית סלינגר, מנהלת רשות שוק ההון דאז, לשבת בשולחן עגול באמצע האולם הדיונים, החליט יו"ר הוועדה שמנכ"ל הפועלים פינטו והיו"ר ערן יישבו בשולחן העגול מאחור. בראשון הקרוב יחל מצעד הבנקאים אל ועדת החקירה

18.10.2018, 14:46 | צבי זרחיה

מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו, והיו"ר עודד ערן לא יישבו במוקד, כשיופיעו ביום ראשון הקרוב בוועדת החקירה הפרלמנטרית לחקירת החובות ללווים גדולים, המכונה "ועדת הטייקונים". הישיבה תימשך 3 שעות, בתחילת היישיבה יהיה נאום של איתן כבל, אחר כך פינטו וערן יוכלו להציג את עמדתם, ושאר הזמן יוקדש לשאלות שיופנו אליו על ידי הח"כים והיועצים לוועדה. הח"כים כבר הכינו עשרות שאלות.

יו"ר ועדת החקירה ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) החליט שפינטו וערן יישבו מול חברי הכנסת בשולחן העגול, באולם הדיונים בכנסת. מאחוריהם יישבו יועציהם. הנוהל הזה יחול על כל הרגולטורים שעוד יופיעו בוועדה בהמשך.

קראו עוד בכלכליסט

הכיסא הריק של סלינגר בוועדה, לאחר שסירבה להופיע הכיסא הריק של סלינגר בוועדה, לאחר שסירבה להופיע הכיסא הריק של סלינגר בוועדה, לאחר שסירבה להופיע

כבל קיבל את ההחלטה לאחר שורת התייעצויות שקיים בחודשים האחרונים, ובהם עם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה מאיר לוין. זאת, בעקבות סירובה לפני כשלושה חודשים של מנהלת רשות שוק ההון דאז דורית סלינגר לשבת ליד שולחן קטן שהוצב באמצע אולם הדיונים. לסלינגר, שהגיעה אז עם רכבה לכנסת, נודע מאחד מאנשי הצוות שלה שהוצב לה מקום מיוחד באמצע אולם הישיבות, וכי היא תשב לבד בעוד יועציה יישבו מאחור. כתוצאה מכך, היא הודיעה על סירובה להגיע. כבל וחברי הוועדה הודיעו אז שהם מוכנים שאחד מיועציה יישב לידיה, ומאחוריהם כל יתר היועצים, אבל היא סירבה ועזבה את המשכן מבלי שהגיעה לאולם הישיבות. כבל וחברי ועדת החקירה הפרלמנטרית מתחו ביקורת על סירובה להופיע, והישיבה ננעלה.

בסוף אוגוסט 2018, פרשה סלינגר מתפקידה בלא שהופיעה בסופו של דבר בפני הוועדה. היא צפויה להיות מוזמנת בקרוב, אף שכבר אינה מכהנת בתפקיד.

מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו והיו"ר עודד ערן מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו והיו"ר עודד ערן מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו והיו"ר עודד ערן

ביום ראשון הקרוב יחל מצעד הבנקאים אל ועדת החקירה: הראשונים כאמור הם אריק פינטו ועודד ערן. בשבוע שלאחר מכן-28 באוקטובר יופיעו מנכ"לית בנק הבינלאומי רקפת רוסק עמינח והיו"ר דוד ברודט. אחריהם יופיעו כל ראשי הבנקים. המפקחת על הבנקים ד"ר חדוה בר תוזמן אף היא בהמשך להופיע בפני הוועדה.

כבל צפוי למתוח ביקורת על סירובם של הבנקים ובנק ישראל לשגר לוועדה מסמכים חשובים בישיבת הוועדה ביום א'. כבל נפגש השבוע עם שרת המשפטים איילת שקד בניסיון למצוא הסדר שיחייב את הבנקים ובנק ישראל למסור מידע, למרות פסיקת בית המשפט בעניין שמאפשרת להם שלא למוסרם. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות