אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: פלנטיר תצא להנפקה ב-2019 לפי שווי של 41 מיליארד דולר צילום: בלומברג

דיווח: פלנטיר תצא להנפקה ב-2019 לפי שווי של 41 מיליארד דולר

לפי ה"וול סטריט ג'ורנל", השווי הצפוי בהנפקה גדול פי שניים מהשווי שניתן לחברת כריית המידע בסבב הגיוס האחרון שלה - וגבוה פי 55 מהכנסותיה

19.10.2018, 09:17 | עומר כביר

חברת כריית המידע פלנטיר (Palantir), מתכננת לצאת להנפקה בחציון השני של 2019 לפי שווי של עד 41 מיליארד דולר, פי שניים משווייה בסבב הגיוס האחרון שלה – כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".

החברה, שנוסדה על ידי פיטר ת'יל, נחשבת לאחת החשאיות ביותר בעמק הסיליקון. היא מנהלת דיונים עם קרדיט סוויס ומורגן סטנלי כדי שימשו כחתמי ההנפקה. לדברי מקורות, התוכניות להנפקה אינן סופיות ופלנטיר יכולה להחליט בסופו של דבר להישאר פרטית או להנפיק לפי שווי נמוך יותר.

פיטר ת פיטר ת'יל | צילום: בלומברג פיטר ת

41 מיליארד דולר נחשבים שווי גבוה יחסית לביצועים הפיננסיים של החברה. לפי ה"וול סטריט ג'ורנל", במידע שהעבירה למשקיעים היא העריכה שהכנסותיה ב-2018 יעמדו על 750 מיליון דולר, לעומת 600 מיליון דולר ב-2017. כלומר, שווי החברה יעמוד על פי 55 מהכנסותיה. אובר, מנגד, צפויה להנפיק לפי שווי של 120 מיליארד דולר - פי 12 מהכנסותיה הצפויות ב-2018.

הפעילות העיקרית של פלנטיר היא ניתוח מערכי מידע גדולים בעבור סוכנויות מודיעין וגופי ממשל ברחבי העולם. כלי האנליטיקה, לפי דיווחים, סייעו לממשלת ארה"ב לאתר וללכוד את אוסמה בן לאדן. עם זאת, פעילי פרטיות וזכויות אדם תקפו את החברה על הסיוע שהיא נותנת לגופי משטרה בזיהוי חשודים. לאחרונה, 450 מעובדי אמזון פנו למייסד ג'ף בזוס בדרישה לחסום את פלנטיר משירותי הענן של החברה, מכיוון שהיא עוזרת לסוכנות ICE לאתר ולגרש מהגרים לא חוקיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות