אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צריכים מורה מחליף? חפשו באפליקציה צילום: שאטרסטוק

צריכים מורה מחליף? חפשו באפליקציה

אפליקציה חדשה עבור משרד החינוך תאתר למנהלי בתי הספר מורה ממלא מקום בדיוק כמו שמזמינים מונית

21.10.2018, 08:13 | יואב סטולר
מורים מחליפים בהזמנה באפליקציה. זהו החידוש האחרון שמציע משרד החינוך.

1.75 מיליון שעות לימוד מועברות לתלמידים בבתי ספר ובגנים על ידי עובדי הוראה ממלאי מקום. האפליקציה החדשה תסייע למנהלים למצוא בהתראה קצרה ממלא מקום למורה שלא הגיע לעבודה.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

חברת מעוף זכתה במכרז להקמת מאגר למורים מחליפים והנגשתם בלחיצת כפתור באמצעות אפליקציה, בדומה לשירות הזמנת מוניות: מי שיזכה להיות אחראי על הילדים מהגן ועד בית ספר תיכון ייבחר על פי מיקומו הגיאוגרפי, תמצית קורות החיים שלו, הזמינות שלו להגיע לעבודה והדירוג שניתן לו על ידי מנהלי בתי הספר שנעזרו בשירותיו. המאגר יכלול נתונים על 39 אלף ממלאי מקום בכל הארץ.

לצורך הקמת המערכת, שנקראת "מילוי מ.קום", היקצו במשרד החינוך סכום של 4.1 מיליון שקל. זאת בעוד שלצידה של מעוף זכתה במכרז גם חברה נוספת בשם מ.ג.ע.ר שתציע שירות דומה על מנת ליצור תחרות בתחום ולהטיב עם הלקוחות הפוטנציאלים.

בעקבות החששות שהולידו הפרשיות האחרונות שבהן מורים (חלקם מורים ממלאי מקום) תקפו מינית את תלמידיהם או גננות וסייעות שהיכו ילדים, במיזם החדש מתחייבים להקפיד ולבדוק כי אין כל עבר פלילי או עבירות מין למי שמבקש לעמוד מול בני הכיתה או הגן.

מוסדות חינוך רבים נדרשים לעיתים תכופות למצוא באופן מיידי ממלא מקום בעקבות היעדרות פתאומית של מורה או גנן בגלל מחלה או אירוע אחר. בדרך כלל מדובר בהחלפה לזמן קצר אולם ההתקשרות יכולה להיות גם לתקופה ממושכת יותר כשמדובר ביציאה למילואים, חופשת לידה, תאונה או שנת שבתון.

בחברת מעוף מסבירים כי השיטה של הזמנת מורים מחליפים באמצעות אפליקציה או אתר, בדומה להזמנה של מונית או חדר במלון, נועדה לייעל את תהליך האיתור של ממלא המקום ולאפשר צבירה של דירוג וחוות דעת לטובת מנהלי בתי ספר וגנים שמחפשים עובד זמני.

ברוב המקרים, מי שנדרשים למשימה וממלאים את מקומם של הגננות, המחנכים או המורים המקצועיים הם גמלאי הוראה, סטודנטים להוראה ומורים במשרה חלקית. האפליקציה, אומרים במעוף, תאפשר לאותם סטודנטים לצבור ניסיון וחוות דעת.

נכון להיום, "מילוי מ.קום" החל ברישום של ממלאי המקום בתחום ההוראה כשבעתיד יופיעו נוסף לפרופיל קצר ומיקום מגורים על גבי המפה גם דירוג, חוות דעת, נתונים כלליים ודרכי התקשרות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
בתור אחת שעוסקת בזה שנה שלישית ברצף כמ"מ...
הכל טוב ויפה חברת מעוף זכתה במכרז זה אך גובה מחיר יקר לשעת עבודה בעוד עובדת הוראה מקבלת כמעט שכר מינימום זה מעליב ביותר. השכר במעוף 35 ש"ח כשהם מקבלים פי שלוש שכר ישירות ממשרד החינוך. המחיר שמצעים למורה מחליפה לא שפוי מה גם שצריך לעבור מבי"ס לבית ספר יש קיזוזים רבים על מנת להגיע למשכורת חודשית מכבדת. תעשו חושבים.
איה  |  30.03.19
לכל התגובות