אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברוקלנד מנסה להשתקם: מוכרת חלקה ב-2 פרויקטים ברווח של 2.7 מיליון דולר

ברוקלנד מנסה להשתקם: מוכרת חלקה ב-2 פרויקטים ברווח של 2.7 מיליון דולר

החברה האמריקאית תמכור את אחזקותיה בשני פרויקטים בניו יורק בניסיון להקל על מצבה העסקי; כחלק מההסכם יפעלו הרוכשים לשחרר את יו"ר ברוקלנד מערבויות שהעמיד לפרויקטים

21.10.2018, 10:57 | חזי שטרנליכט

חברת ברוקלנד האמריקאית, שאגרות החוב שלה נסחרות בבורסה התל אביבית בתשואות דו ספרתיות, נוקטת צעד נוסף שאמור להקל על מצבה העסקי.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הודיעה הבוקר (א') כי החליטה למכור את חלקה בשני פרוייקטים בניו יורק, פרויקט 75-77 Clarkson ופרויקט 850 Metropolitan, בצעד שיניב לה רווח של 2.7 מיליון דולר. בנוסף התחייבו הרוכשים, שהם שותפים בשני הפרוייקטים, לפעול כדי לשחרר את יו"ר ומנכ"ל ברוקלנד ובעל השליטה בה, בועז גלעד, מערבויות שנתן לתאגיד שהעמיד את ההלוואות לפרויקטים.

בועז גלעד בועז גלעד בועז גלעד

                                    

לברוקלנד שתי סדרות אגרות חוב הנסחרות בתל אביב. בקיץ האחרון חל זינוק חד בתשואות האג"ח, לאחר הורדת דירוג של החברה על ידי מעלות S&P וכן עבודת אנליסט פנימית בשוק ההון שהביעה חשש למצבה העסקי של החברה.

מחירי אגרות החוב טרם התאוששו מאז. אג"ח א' פתחה הבוקר את המסחר בתל אביב עם תשואה של 16.6%, ואג"ח ב' בתשואה לפדיון של 26.4%. 

בנוסף, בחודש שעבר עיכבה החברה עסקה חדשה שהמקדמה עליה שולמה לאחר שאישור הדירקטוריון עבורה לא נתקבל.

הצעד שבו נוקטת ברוקלנד, מכירת אחזקותיה דרך חברה בת (ניו ברוקלנד) המחזיקה בשני הפרוייקטים, תשמש את החברה הבת לפירעון מידי של יתרת חוב המוכרת כלפי חברות הנכס. בשני הפרוייקטים מוקמות 78 דירות שמיועדות למסירה במהלך 2019.

יו"ר ברוקלנד בועז גלעד מסר הבוקר כי בעיסקה הנוכחית, "בחרה הנהלת ברוקלנד לנצל הזדמנות כדי לממש באופן מיידי שני פרוייקטים, ולהקדים את ההכרה ברווחיות מהם, תוך הפחתת הסיכון היזמי, כאשר במקביל תורמת העיסקה לשיפור האיתנות הפיננסית של החברה".

לפי גלעד החברה עברה בשנה האחרונה מפרויקטים קטנים יחסית לפרויקטים בינוניים בהיקף של 80-20 יחידות דיור בברוקלין. לדבריו "אנו צפויים להשלים בתקופה הקרובה את בנייתם של מספר פרויקטים ולהוציא לשיווק מעל 100 יחידות דיור לאחר תקופה ארוכה שבה היצע הדירות לשיווק שהחזיקה החברה היה מצומצם מאוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות