אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממונה הטרי על שוק ההון: מפטר הנהגת, כדי לא לשהות לבד עם אישה צילום: אוראל כהן

הממונה הטרי על שוק ההון: מפטר הנהגת, כדי לא לשהות לבד עם אישה

האם החשש של בכירים מטענות של נשים על הטרדות מיניות מביאה אותם לצעדים כה קיצוניים כמו פיטורי עובד? משה ברקת כנראה מעדיף ללכת על בטוח

21.10.2018, 11:59 | רחלי בינדמן

ד"ר משה ברקת, הממונה הטרי על שוק ההון מצטרף לקפמיין Me Too או להיפך? הצעד הראשון של ברקת בתפקיד החדש שיאושר היום (א') בממשלה הוא פיטורי הנהגת שעבדה עם הממונה הקודמת דורית סלינגר במשך שנה באופן צמוד, כך נחשף באתר "המקום הכי חם בגיהנום".

קראו עוד בכלכליסט

               

ההסבר שניפק? החשש להיות לצידה לאורך זמן ארוך ולבד, שחלילה לא יעלה חשש להטרדות. ברקת אף הבהיר כי יקפיד לא לשהות לצידה של אישה בחדר ללא נוכחות אדם נוסף. האם החשש של נושאי משרה בדרגות בכירות מטענות של נשים על הטרדות מיניות מביאה אותם לצעדים כה קיצוניים כמו פיטורי עובד? ברקת כנראה מעדיף ללכת כאן על בטוח.  

משה ברקת, צילום: אוראל כהן משה ברקת | צילום: אוראל כהן משה ברקת, צילום: אוראל כהן

מכיוון שתפקיד נהג אישי הוא משרת אמון ולא תקן - קל יותר לבצע את המהלך שביצע ברקת.

מיכל גרא מרגליות, מנכ"לית שדולת הנשים, מסרה בתגובה לדברים: "הדברים שפורסמו קשים מאוד. ברקת אולי חושב שהוא עושה משהו טוב במשנה הזהירות שהוא נוקט, אבל הוא מחולל נזק בלתי נתפס בדבריו.

" נשים אינן צמאות דם. נשים משלמות מחיר אישי עצום על חשיפת הפגיעות שהן עברו. גברים שאינם פוגעים לא צריכים להרגיש מאוימים מצד נשים, אלא להתגייס כבעלי ברית כדי להפוך את העולם שלנו ליותר טוב ובטוח: לנשים ולגברים, ולדור העתיד.

"הדרת נשים היא לא הפיתרון להטרדות ופגיעות מיניות. ההפך הוא הנכון: מי שמדיר אישה רק בגלל שהיא אישה, שותף לתפיסתה כאובייקט, במקום לראותה כאדם, כבת אנוש. אני מצפה שהממונה החדש על שוק ההון יחזור לאלתר מכוונתו להעביר את הנהגת שלו מתפקידה, רק בגלל היא אישה. גם כי זה לא חוקי, ולא פחות מכך, בגלל שזה מנוגד לכל ערך מתקבל על הדעת".

חברת הכנסת מרב מיכאלי מהמחנה הציוני אמרה כי: "אם זה שיקול הדעת של ברקת אז אוי ואבוי מה שצפוי לשוק ההון שלנו.

"אני ‏קוראת למשה ברקת להתעשת ולחזור בו מהצעד האלים של פיטורי הנהגת רק כי היא אישה. נשים כבר משלמות מחיר מספיק גבוה על אלימות של גברים. אני מקווה שהוא סומך על עצמו שלא תהיה לאף אחת סיבה להתלונן עליו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות