אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו התערב, והצעת החוק להפקעת קרקעות שמכרה הכנסייה הוסרה מסדר היום צילום: שלומי כהן ,אבי רוקח

נתניהו התערב, והצעת החוק להפקעת קרקעות שמכרה הכנסייה הוסרה מסדר היום

ראשי הכנסיות שלחו בסוף השבוע מכתב לרה"מ ובו הזהירו מפני משבר במערכת היחסים של המדינה עימם אם הצעת החוק תקודם. השר הנגבי ייפגש אתם בימים הקרובים

21.10.2018, 13:07 | אמיתי גזית

ירדה מסדר היום של ועדת השרים לחקיקה הצעת החוק של ח"כ רחל עזריה (כולנו) ושרת המשפטים איילת שקד להפקעת קרקעות שנמכרו על ידי הכנסיות ליזמים פרטיים. ההחלטה על כך התקבלה לאחר דיונים קדחתניים שמתנהלים משעות הבוקר בין משרד ראש הממשלה, השר צחי הנגבי, נציג ראש הממשלה לשיחות עם הכנסיות, ח"כ עזריה ומשרד המשפטים.

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ רחל עזריה , צילום: באדיבות לשכת ח"כ רחל עזריה ח"כ רחל עזריה | צילום: באדיבות לשכת ח"כ רחל עזריה ח"כ רחל עזריה , צילום: באדיבות לשכת ח"כ רחל עזריה

במשרד רה"מ מבקשים לדחות את הדיון בעקבות מכתב ששלחו ראשי הכנסיות בסוף השבוע לנתניהו, ונחשף לראשונה ב"כלכליסט" ובו הזהירו מפני משבר במערכת היחסים של המדינה עימם, אם הצעת החוק תקודם.

מנגד עזריה ומשרד המשפטים מבקשים להבטיח כי ההצעה תשוב לסדר היום בשבוע הבא או לכל היותר בעוד שבועיים. נראה כי כדי לפתור את המחלוקת הנגבי ייפגש היום או מחר עם ראשי הכנסיות בניסיון לרכך אותם ולהבהיר כי החוק אינו רלוונטי לקרקעות שבבעלותן כיום, אלא עוסק בקרקעות שהכנסיות מכרו בעבר.

על הקרקעות שנמכרו ליזמים יותר מ-1,000 דירות, שבעליהן חתומים על חוזי חכירה שיפוגו בעוד כ-30 שנה. החוק מבקש למנוע מצב בו היזמים דורשים די חכירה גבוהים או מפנים את הדיירים. העסקה הגדולה והמשמעותית ביותר היא של כ-500 דונם בשכונת ניות וטלביה שנמכרה לקבוצה המאוגדת בשם "ניות קוממיות" ומובלת על ידי נועם בן דוד. לכאורה, העסקה השולמה, כלומר הבעלות על הקרקע כבר הועברה לידי ניות קוממיות, ולכן מעורבות הכנסיה במאמצים לבלום את הצעת החוק מעוררת שאלות. הסברה היא כי הסכם המכירה מחייב את הכנסיה לפעול כדי לסייע ליזמים לממש את מטרותיהם העסקיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות