אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היום: משרד הבריאות יפרסם את המלצותיו להגבלת פרסום מזון מזיק צילום: עמית שאבי

היום: משרד הבריאות יפרסם את המלצותיו להגבלת פרסום מזון מזיק

בין ההמלצות שצפויה לפרסם תת הוועדה לקביעת המגבלות על פרסום מזון מזיק יהיו, ככל הנראה, חיוב סימון של מזון מזיק בפרסומות, איסור על פרסום מזון מזיק בתכניות לילדים ולנוער ואיסור על שימוש בידוענים בקמפיינים למוצרים מסוג זה

22.10.2018, 08:11 | נורית קדוש

שנתיים לאחר סיום עבודת ועדת האסדרה לתזונה בריאה ושנה לאחר מינוי תת הוועדה לקביעת מגבלות הפרסום למזון מזיק, תגיש היום את מסקנותיה תת-הוועדה בראשות ד"ר אודי קלינר, המשמש כסגן ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות.

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, צילום: יואב דודקביץ מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב | צילום: יואב דודקביץ מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, צילום: יואב דודקביץ

בשנה החולפת קיימה הוועדה חמישה דיונים בלבד, שבהם לקחו חלק גורמים מתעשיית המזון והפרסום. למרות זאת, חברות המזון המייצרות מזון עתיר שומן, סוכר ומלח, צפויות להתמודד עם כוונה לחייב סימון בפרסומות של מזון מזיק, איסור פרסום מזון מזיק בתכניות לילדים ולנוער, איסור על שימוש בידוענים בקמפיינים של מזון מזיק ואיסור מתן חסות לארועי ילדים ונוער.

חברות המזון צפויות להיאבק במסקנות הוועדה שיפורסמו היום ולנסות לבטל חלק מהמגבלות, כמו גם למתן את אלו שיישארו.

המהלכים שהובילו חברות המזון נגד מסקנות ועדת האסדרה, הצליחו להוביל לדחיה של הכניסה לתוקף של תקנות סימון מזון מזיק ל-2020. זאת, לאחר שההמלצות הוגשו לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן כבר ב-2016. על רקע זה, ניתן להעריך כי החברות יפעלו הן לצמצום ההגבלות בפרסום והן לדחיית כניסת ההגבלות החדשות לתוקף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות