אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד מדטרוניק, ארל באקן, הלך לעולמו בגיל 94 צילום: Medtronic

מייסד מדטרוניק, ארל באקן, הלך לעולמו בגיל 94

מדטרוניק נחשבת ליצרנית הציוד הרפואי הגדולה בעולם. היא רכשה לאחרונה את מזור הישראלית ב-1.6 מיליארד דולר. באקן עצמו המציא קוצב לב המופעל על ידי סוללה

22.10.2018, 11:44 | שירות כלכליסט

ארל באקן (Earl Bakken), מייסד מדטרוניק, מת בגיל 94 כשהוא מוקף בבני משפחתו בביתו בהוואי. באקן המציא קוצב לב המופעל על ידי סוללה.

הוא ייסד ב-1949 ביחד עם גיסו את מדטרוניק ממוסך הבית שלו. החברה נחשבת היום ליצרנית הציוד הרפואי הגדולה בעולם. היא רכשה לאחרונה את מזור הישראלית ב-1.6 מיליארד דולר. החברה מעסיקה 86 אלף עובדים ברחבי העולם ושווי השוק שלה נאמד ביותר מ-129 מיליארד דולר. באקן עמד בראש החברה במשך 40 שנים ופרש ב-1989.

ארל באקן, מייסד מדטרוניק  מת בהוואי, צילום: Medtronic ארל באקן, מייסד מדטרוניק מת בהוואי | צילום: Medtronic ארל באקן, מייסד מדטרוניק  מת בהוואי, צילום: Medtronic

"אי אפשר לשבח מספיק את התרומות של ארל לתחום הטכנולוגיה הרפואית", מסר בתגובה המנכ"ל הנוכחי של מדטרוניק, עומאר אישראק. "הרוח שלו תישאר איתנו ואנחנו נמשיך לעבוד למלא את המשימה שהוא הכתיב לפני כמעט 60 שנה - למגר את הכאב, להחזיר את הבריאות ולהאריך את תוחלת החיים".

באקן גדל והתחנך במיניסוטה, אך ב-1994 עבר להוואי. הוא ייסד גם את ספריית באקן במיניאפוליס – ספריה, מוזיאון ומרכז חינוכי המוקדש להיסטוריה של חשמל ומגנטיות והשימוש שלהם במדע וברפואה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות