אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי רוצה לקנות את כסא הגלגלים של סטיבן הוקינג?

מי רוצה לקנות את כסא הגלגלים של סטיבן הוקינג?

בית המכירות כריסטי'ס מתכנן מכירה פומבית מקוונת של 22 פריטים של הוקינג, ביניהם עבודת הדוקטורט שלו, כסא גלגלים בו השתמש ועותק מספרו "קיצור תולדות הזמן" בחתימת אגודלו

22.10.2018, 19:05 | שירות כלכליסט
מעריצי הפיזיקאי המנוח סטיבן הוקינג יכולים בכל זאת להרגיש קרובים אליו, ולהפוך לבעלים של פריטים אישיים שלו ושל מאמרים מדעיים שכתב.

בית המכירות כריסטי'ס מתכנן מכירה פומבית מקוונת של 22 פריטים של הוקינג, ביניהם הדוקטורט שלו על מקורות היקום, תסריט מהופעת האורח שלו במשפחת סימפסון ואפילו אחד מכיסאות הגלגלים המוקדמים שלו.

הוקינג מת במרץ האחרון בגיל 76. במשך מרבית חייו הוא סבל ממחלת עצבים קשה.  

סטיבן הוקינג , צילום: עמית שאבי סטיבן הוקינג | צילום: עמית שאבי סטיבן הוקינג , צילום: עמית שאבי

המכירה של הפריטים של הוקינג היא חלק ממכירה נרחבת יותר, הנקראת "על כתפי ענקים: ניוטון, דארווין, איינשטיין, הוקינג", שתתקיים בין ה-31 באוקטובר ועד ה-8 בנובמבר.

הוקינג זכה להכרה עולמית לאחר פרסום ספרו מ-1988 "קיצור תולדות הזמן", שניסה להסביר את מקורות היקום ואת הופעתם של חורים שחורים. עותק אחד, בחתימת טביעת האגודל של המדען יוצע למכירה, כשההערכה היא שיימכר במחיר בין כ-2,250 ל-4,000 דולר.

כסא הגלגלים ששימש בעבר את סטיבן הוקינג יכול להיות שלכם, צילום: Christy כסא הגלגלים ששימש בעבר את סטיבן הוקינג יכול להיות שלכם | צילום: Christy's כסא הגלגלים ששימש בעבר את סטיבן הוקינג יכול להיות שלכם, צילום: Christy

הספר "תולדות קיצור הזמן" של סטיבן הוקינג עם טביעת  האצבע שלו, צילום: Christy הספר "תולדות קיצור הזמן" של סטיבן הוקינג עם טביעת האצבע שלו | צילום: Christy's הספר "תולדות קיצור הזמן" של סטיבן הוקינג עם טביעת  האצבע שלו, צילום: Christy

עם זאת, הפריט היקר ביותר הוא עותק חתום של הדוקטורט של הוקינג, שהוגש לאוניברסיטת קיימברידג' ב-1965 ועוסק בתפיסה שהיקום מתרחב. עבור הפריט הזה, בית המכירות הפומביות קורא להצעות החל מ-126 אלף דולר.

עבור מעריצים עם תקציב מעט נמוך יותר, יוצעו למכירה גם פריטים פשוטים יותר כמו הזמנה לשאת נאום באירוע מ-2009. בגזרת הפריטים המוזרים יותר אפשר למצוא כסא גלגלים ממונע שבו השתמש הוקינג מסוף שנות ה-80 ועד לאמצע שנות ה-90. הוא מתואר על ידי כריסטי'ס כ"דוגמה המוקדמת ביותר ששרדה של כסא גלגלים שהיה בשימוש של סטיבן הוקינג". הערכת המחיר שלו נעה בין  כ-13 ל-19 אלף דולר.

פריטים נוספים שיוצעו במכירה הכללית, כוללים תסריט שכתב אייזק ניוטון בשנות ה-70 של המאה ה-17, שחושף את העניין שלו במחקר האלכימיה. בבית המכירות מקווים שהתסריט יימכר ביותר מ-100 אלף דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות