אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיון סוער בוועדת הכלכלה: נציגי הקבלנים הורחקו על ידי יו"ר הוועדה כבל צילום: אוראל כהן

דיון סוער בוועדת הכלכלה: נציגי הקבלנים הורחקו על ידי יו"ר הוועדה כבל

הדיון נסב על סעיף אשר מעורר התנגדות בקרב ההתאחדות, והיא חובת יידוע רוכשי הדירות לגבי כלל התוכניות המקודמות על ידי ועדות התכנון בחלקות הסמוכות לבניין המגורים שבו הם מבקשים לרכוש דירה. בין המורחקים: סגן נשיא ההתאחדות ובעלי חברת צמח המרמן – חיים פייגלין, יועמ"ש ההתאחדות אודי נדב ומנהל אגף יזמות יוני וייצמן

22.10.2018, 16:14 | נמרוד בוסו

דיון סוער בתיקון לחוק המכר (דירות) שנערך הבוקר בוועדת הכלכלה של הכנסת הסתיים בהרחקתם של נציגי התאחדות בוני הארץ (התאחדות בוני הארץ) מהישיבה שנוהלה על ידי יו"ר הוועדה ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני). בין המורחקים: סגן נשיא ההתאחדות ובעלי חברת צמח המרמן – חיים פייגלין, יועמ"ש ההתאחדות אודי נדב ומנהל אגף יזמות יוני וייצמן.

את התיקון לחוק מקדמים משרדי השיכון והמשפטים. הדיון נסב על סעיף אשר מעורר התנגדות רבה בקרב ההתאחדות, והיא חובת יידוע רוכשי הדירות לגבי כלל התוכניות המקודמות על ידי ועדות התכנון בחלקות הסמוכות לבניין המגורים שבו הם מבקשים לרכוש דירה.

חיים פייגלין מנכ"ל חברת צמח המרמן חיים פייגלין מנכ"ל חברת צמח המרמן חיים פייגלין מנכ"ל חברת צמח המרמן

לטענת הקבלנים מדובר במידע אשר פעמים רבות אינו מונגש על ידי הרשות המקומית וגופי התכנון השונים, וכי אין ביכולתם לקבל אחריות על אמינותו. "מנסים להטיל עלינו גזירות שאנחנו לא נוכל לעמוד בהן" אמר פייגלין ל"כלכליסט" לאחר הוצאתו מהדיון. "ניסינו להסביר בוועדה שמדובר במטלה לא סבירה ולא הגיונית. לפעמים יש 10 חלקות הגובלות בחלקה של הקבלן. לגבי כל אחת מהן מבקש החוק החדש לחייב כל קבלן להתעדכן בכל רגע נתון בהתפתחויות, באמצעות פניות יזומות לוועדה. זו מטלה שלקבלנים קטנים אין יכולת לעמוד בה, וגם חברות גדולות יותר יתקשו".

לגבי נסיבות הרחקתו אמר פייגלין כי "בגלל הבחירות המתקרבות הוועדה מבקשת להעביר חוקים במהירות, ללא דיון, והפריע להם שיש לנו טענות. זו חקיקה חפוזה בקבלנות. לא הצלחתי להגיד שני משפטים בלי שהיו"ר כבל קטע את דברי. נתקלנו בחוסר סבלנות של ראש הוועדה שלא היה מוכן להקשיב לקולות מהשטח, עד שלבסוף ביקש להוציא אותנו".

לאחר שהורה על הוצאת נציגי הקבלנים מהדיון אמר כבל: "אתם לא יכולים להפריע לי בצורה כזו שהפרעתם עד היום. מה באתי לשרת אתכם? אני לא נציג של התאחדות הקבלנים. הם לא רוצים לתת שום שירות הם כל היום עסוקים להגן על התחת שלהם. כשבא מישהו אם הוא לא יודע אם יש גן נכון לאותו רגע הוא צריך לדעת. מה יש, שיגידו לו את זה. אני לא מוכן שיכתוב לי רק מה מספר התיק ואז אני צריך ללכת לבדוק. הוא רוצה מינימום מידע כי הוא רוצה למכור במקסימום מחיר. בסך הכל אני רוצה מידע מדויק".

מוועדת הכלכלה נמסר: "נציגי התאחדות הקבלנים הוצאו לאחר שהפריעו למהלך הדיון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
הבעיה הרשויות .
עריית פתח תקוה פרסמה תוכנית פיתוח שבו תכננה פארק מים לשכונה חדשה. שהקבלן סיים את הבניה. הדיירים שאלו היכן הפארק. הקבלן הפנה אותם לעיריה .העיריה דרך מחלקת הגינון. אמרה שהם התחרטו כי אין תקציב לתחזק גינות. ואם הקבלן יסכים לתחזק הם יסכימו. לבנות. אז תגידו אתם איך אפשר לבנות אם אנשי ציבור שלא לוקחים אחריות ולא ניתן לתבוע אותם.וכך המדינה שלנו נראית . כולם נהיו חאפרים ושרלטנים.
גיל  |  28.10.18
15.
מדינה שכל ראש ראשות וכל שר נהיה מלך.
איך אתם מצפים מקבלן. שידע את סטאטוס של המגרשים שנמצאים בסביבתו. שבכל רגע נתון. ראשי ראשיות משנים יעוד לפי בקשות פרנסי העיר. וכל שר חדש בממשלה מחליט על מדיניות חדשה של תוכנית במין עיר. אז אתם מצפים שלכל קבלן ישכור שרות של שמאי שיבדוק את הסטאטוס העכשוי ואם ישנה. מה שגם יעלה עוד כסף . וזה יתגלגל עלינו הרוכשים. די עם הפופוליזם
פיני  |  28.10.18
14.
איתן כבל . כמה נמוך ירדת .
לזרוק מדיון את סגן נשיא ארגון הקבלנים. זו התננגות של באסטונר. לא של אדם ממלכתי. וכבוד הבאסטונר כבודו במקומו. בשוק צועקים וזה יפה.אבל לא בדיון ואדם שצריך לייצג ממלכתיות. ההבדל בין פוליטיקאי לקבלן.זה שפוליטיקאי יכול להבטיח הבטחות עד מחר. ואף אחד לא יתבע אותו. כמו השקרים של כחלון שאמר לא לקנות דירות כי המחירים ירדו ב 30 עד 40 אחוז. ויאיר לפיד שצעק בתקשרות לא לקנות דירות כי יהיה מע'מ 0 .וכל מי שחיכה שילם יותר. אז את אותם שרים חא תבעו. קבלן לא יכול להתחייב על משהו שהוא לא יכול להתחייב.
גיל  |  28.10.18
לכל התגובות