אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
2 מיליארד שקל משכו את שיכון ובינוי לאור עקיבא

בלעדי לכלכליסט

2 מיליארד שקל משכו את שיכון ובינוי לאור עקיבא

שיכון ובינוי במשא ומתן מתקדם עם תדהר ו־NSA, שרצו שותפה נוספת שתחלוק עמן בהוצאות פרויקט פינוי־בינוי אדיר ממדים בשכונת שז”ר בעיר

23.10.2018, 08:21 | ענת דניאלי

שיכון ובינוי נדל"ן נמצאת בימים אלה במשא ומתן מתקדם לכניסה לשותפות בפרויקט פינוי־בינוי רחב היקף בשכונת שז"ר אור עקיבא, במסגרתו צפויות להיבנות 1,750 דירות, כך נודע ל"כלכליסט". ההכנסות מהפרויקט צפויות לעמוד על כ־2 מיליארד שקל.

כיום שתי השותפות בפרויקט בחלקים שווים הן קבוצת תדהר, שבבעלות גיל גבע, אריה בכר ומארק וייסמן, וחברת NSA, שבבעלות נסים אסייג. השתיים נכנסו לשותפות לפני כשלוש שנים. עם צירופה של שיכון ובינוי לפרויקט, תחזיק כל קבוצה שליש מהבעלות.

קראו עוד בכלכליסט

הדמיית הפרויקט בשכונת שז”ר באור עקיבא. שטחי מסחר בהיקף של 5,000 מ”ר הדמיית הפרויקט בשכונת שז”ר באור עקיבא. שטחי מסחר בהיקף של 5,000 מ”ר הדמיית הפרויקט בשכונת שז”ר באור עקיבא. שטחי מסחר בהיקף של 5,000 מ”ר

לדברי מקורות הבקיאים בפרטי העסקה, המו"מ על כניסת שיכון ובינוי החל לפני מספר חודשים, עוד בטרם מכרה שרי אריסון את השליטה בחברה לאיש העסקים נתי סיידוף, אולם רק כעת מבשילים המגעים לכדי חתימה. לדבריו, השיקולים להכנסת שיכון ובינוי היו היקפי הפעילות הגדולים שלה באזור. כיום מקדמת החברה פרויקט בן 600 דירות בשכונת אור ים המוקמת בימים אלה באור עקיבא, והיא בעלת ניסיון בעבודה מול הרשות המקומית. המקורות הוסיפו כי היזמים חיפשו גורם בעל איתנות פיננסית שייקח על עצמו חלק מההוצאות הכבדות של הפרויקט.

הפרויקט משתרע על 118 דונם במערב אור עקיבא. 355 דירות בבנייני שיכון בני שלוש־ארבע קומות בשכונת שז”ר ייהרסו, ובמקומן ייבנו 1,750 דירות בבניינים בני 22 קומות. כמו כן היזמים צפויים להגיש בקשה ל"הקלת שבס", שעשויה להגדיל את מספר הדירות לכ־1,900 ב־16 בניינים. עוד יכלול הפרויקט שטחי מסחר בהיקף של 5,000 מ"ר וכן שטחי ציבור, ובהם גני ילדים ומעונות יום.

תוכנית הבנייה במקום אושרה כבר ב־2015, אך עד כה חלו עיכובים בהוצאת היתרי הבנייה. לדברי אסייג, לאחרונה אושר המתווה ליישום הפרויקט והוצאת היתרי הבנייה, והם צופים שהפרויקט ייצא לדרך ב־2019. עוד הוא מסר כי עד כה היזמים קיבלו את הסכמתם של כל בעלי הדירות.

נסים אסייג, בעלי NSA, מסר בתגובה: "אני מפנה בשכונה בית בו גדלתי. הפרויקט לצערי נמרח יתר על המידה. התב"ע אושרה כבר ב־2015, ועד כה דרישות העירייה עיכבו את הפרויקט, והדיירים גרים בדירות רעועות בזמן הזה. לאחרונה העירייה אישרה את המתווה החדש, ואנו מקווים לצאת לדרך במחצית הראשונה של 2019 בשלב הראשון, כאשר צפויים ארבעה שלבים ביישום הפרויקט כולו".

משיכון ובינוי ומקבוצת תדהר לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות