אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל וארה"ב הקימו צוות מיוחד שיעבוד על מודרניזציה של הסכם המס בין המדינות צילום: גדי קבלו

נחשף בכלכליסט

ישראל וארה"ב הקימו צוות מיוחד שיעבוד על מודרניזציה של הסכם המס בין המדינות

משלחות של משרדי האוצר נועדו יחד בכינוס השנתי של הקבוצה הכלכלית המשותפת לישראל וארה"ב (JEDG) שנפתח היום בירושלים. המשלחות גם חתמו על מזכר לשיתוף פעולה בתחום הדיור ופיתוח קהילות וכן בנושאים סביבתיים

22.10.2018, 18:46 | עמרי מילמן
משלחות של משרדי האוצר של ישראל וארה"ב נועדו יחד בכינוס השנתי של הקבוצה הכלכלית המשותפת לישראל וארה"ב (JEDG) שנפתח היום (ב') בירושלים. את המשלחת הישראלית לכנס הוביל מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד.

המשלחות ציינו את הקשר החזק בין כלכלות ישראל וארה"ב הפועלות בשיתוף פעולה. המשלחת האמריקאית ציינה לשבח את ביצועיה הכלכליים החזקים של ישראל ואת המשמעת הפיסקלית שלה, בעוד המשלחת הישראלית הביעה את הערכתה לשותפות ארוכת-הדרך בין שתי המדינות. המשלחות אישרו מחדש את מחויבותן לפיקוח על ההתקדמות הכלכלית ושיתוף הפעולה.

יצחק כהן סגן שר האוצר, צילום:  גדי קבלו יצחק כהן סגן שר האוצר | צילום: גדי קבלו יצחק כהן סגן שר האוצר, צילום:  גדי קבלו

כפי שנחשף ב"כלכליסט" שתי המשלחות מיסדו צוות משימה מיוחד שיעבוד בשנה הקרובה על מודרניזציה של הסכם המס בין ישראל-ארה"ב. לפי הסיכום, הצוות ידווח על התקדמותו לכנס ה-JEDG הצפוי להתכנס בשנה הבאה. המשלחות גם חתמו על מזכר לשיתוף פעולה, המבסס את שיתוף הידע והעבודה המשותפת בתחום הדיור ופיתוח קהילות וכן בנושאים סביבתיים. מהמשלחת הישראלית חתם על מזכר ההבנות סגן השר יצחק כהן. הדיון בנושא הדיור התמקד בחיזוק מבנים והתחדשות עירונית. הדיון בנושא הסביבה התמקד בטיהור קרקע חדשנות בתחומי מים ותגובה במצבי חירום.

המשלחת כללה את סגן שר האוצר, יצחק כהן, מנכ"ל משרד האנרגיה, אודי אדירי, עמי אפלבאום מרשות החדשנות, ראש מטה הדיור הלאומי זאב בילסקי, החשב הכללי, רוני חזקיהו, סגנית הממונה על התקציבים, שירה גרינברג, סגנית בכירה למנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, גלית כהן ועוד בכירים נוספים מהממשלה.

המשלחת האמריקאית, שכללה כ- 40 משתתפים, ביניהם שגריר ארה"ב לישראל, דניאל פרידמן; סגנית המזכיר האמריקאי לדיור ופיתוח עירוני, פנמה הוג'ס פטנאודה; תת-מזכיר האוצר האמריקאי לנושאים בינלאומיים, דיוויד מלפס; תת-מזכיר האוצר האמריקאי לנושאי טרור ומודיעין פיננסי, סיגל מנדלקר; ועוזרת מזכיר המדינה האמריקאי לנושאים כלכליים ועסקיים, מנישה סינג, יחד עם בכירי ממשל רבים אחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות