אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מניית פי.סי.בי זינקה והאופציות של המנכ"ל חרגו ממדיניות החברה

מניית פי.סי.בי זינקה והאופציות של המנכ"ל חרגו ממדיניות החברה

באוגוסט החליט הדירקטוריון לתת לעובד שפירא כמיליון אופציות, רובן לפי מחיר מימוש של 4.24 שקלים, בזמן ששער המניה היה 4.1 שקלים. מאז עלתה המניה ל־5.14 שקלים - ובעלי המניות יתבקשו לאשר את האופציות לפי השווי הנמוך

23.10.2018, 07:29 | יניב רחימי

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

בעלי המניות של פי.סי.בי טכנולוגיות, שבשליטת קרן פימי של ישי דוידי (51%), קיבלו אתמול זימון לאסיפה מיוחדת, שעל סדר יומה אישור תנאי הכהונה וההעסקה של המנכ"ל בחריגה ממדיניות התגמול של החברה. המנכ"ל החדש של פי.סי.בי עובד שפירא, שנכנס לתפקידו בתחילת החודש, צפוי ליהנות משכר חודשי של 85 אלף שקל ותנאים נלווים כמקובל בחברה, העוסקת בייצור מעגלים מודפסים, החברה נסחרת לפי שווי של 346 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, יקבל שפירא בונוס שנתי של ארבע עד שש משכורות ברוטו, המותנה בעמידה ב־90% מהיעדים שייקבעו לו במסגרת התקציב השנתי. כמו כן, ועדת התגמול והדירקטוריון יהיו רשאים לאשר תגמול של עד שתי משכורות בשנה.

הסיבה המרכזית שהתגמול חורג ממדיניות התגמול של החברה נעוצה במחיר המימוש של רוב האופציות. בכפוף לאישור האסיפה, יקבל שפירא כמיליון אופציות הניתנות להמרה ל־1.48% מההון של פי.סי.בי. הנקודה המעניינת היא שמחיר המימוש של 83% מהאופציות הוא 4.24 שקלים למניה - נמוך ב־17% מהמחיר בבורסה ערב זימון האסיפה.

עובד שפירא מנכ"ל פי.סי.בי טכנולוגיות עובד שפירא מנכ"ל פי.סי.בי טכנולוגיות עובד שפירא מנכ"ל פי.סי.בי טכנולוגיות

מהזימון עולה שמחיר מימוש האופציות נקבע לפי הגבוה מבין שתי חלופות: שער הפתיחה של מחיר המניה בבורסה במועד אישור הסכם ההעסקה בדירקטוריון, או המחיר הממוצע של המניה ב־30 ימי המסחר שקדמו למועד אישור הסכם ההעסקה. כשדירקטוריון פי.סי.בי אישר את מינוי שפירא ב־12 באוגוסט, שער המניה היה 4.1 שקלים, והמחיר הממוצע של 30 ימי המסחר שקדמו להחלטה היה 4.24 שקלים למניה. מאז ועד שנכנס לתפקיד בתחילת אוקטובר, המניה הוסיפה לערכה 24%.

בזימון לאסיפה מופיעים נימוקי ועדת התגמול והדירקטוריון לאישור תנאי התגמול החריגים. נטען שם כי "ביסוס חלק משמעותי מהתמורה העתידית למנכ"ל על מענק תלוי ביצועים, הוא קוהרנטי עם מדיניות החברה עד כה, וכן מתמרץ ומקביל את האינטרסים של מר שפירא עם האינטרסים של החברה, הכל בראייה ארוכת טווח, בהתאם לתרומתו, משך העסקתו בחברה והצלחת החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות