אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנט לראשי האוניברסיטאות: צרפו את אוני' אריאל או שלא תזכו לשת"פ צילום: עמית שאבי

בנט לראשי האוניברסיטאות: צרפו את אוני' אריאל או שלא תזכו לשת"פ

שר החינוך מאשים כי אי קבלת אריאל לוועד ראשי האוניברסיטאות מהווה אפליה אסורה ופגיעה במינהל התקין; לדבריו, המהלך לא יפגע באוניסרסיטאות בקבלת תקציבים מחו"ל

22.10.2018, 20:58 | שחר אילן
שר החינוך נפתלי בנט מאיים שהמדינה תפסיק לשתף פעולה עם ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה), אם הוא לא יצרף לשורותיו את אוניברסיטת אריאל באופן מיידי. הוא טוען שהסירוב לקבל את אוניברסיטת אריאל מהווה "אפליה אסורה ופגיעה קשה במנהל התקין" כזכור העביר בנט לאחרונה החלטה בוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה על הקמת פקולטה חדשה לרפואה באריאל בניגוד לעמדת דיקני הפקולטות לרפואה.

קראו עוד בכלכליסט

בנט כותב ליו"ר ור"ה כי במהלך שנת 2016 פנו ראשי אוניברסיטת אריאל לוועד ראשי האוניברסיטאות בבקשה לצרף את נציגיהם לוועד באופן רשמי, אך זה סירב. עוד הוא מציין כי "בהתאם לחוות דעת משפטית אשר הוצגה לי ומצורפת, קבלת אוניברסיטת אריאל לור"ה, אינה משפיעה על זכאותן ו/או יכולתן של אוניברסיטאות ישראליות לקבלת תקציבי מחקר מקרנות בינלאומיות ואירופאיות בפרט, עבור פעילות מחקר המתבצעת בתוך הקו הירוק".

לדבריו, "נוכח מעמדו של ור"ה, המשמש כמייצג את האוניברסיטאות בשורה של נושאים בעלי אופי ציבורי ותקציבי, עולה החשש כי סירובו לצרף את אוניברסיטת אריאל, מהווה אפליה אסורה ופוגע פגיעה קשה בכללי המינהל התקין".

בנט מאיים: "אינני מתכוון להשלים עם מציאות בה גוף, הממומן מהותית מכספי ציבור, יזכה לשיתוף פעולה ממשלתי מלא בזמן שהוא מפלה אפליה קשה מטעמים לא ענייניים. אם לא תצרפו את אוניברסיטת אריאל לוועד ראשי האוניברסיטאות לאלתר, אאלץ לפנות ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיורה על הפסקת שיתוף הפעולה של מוסדות המדינה עם ארגונכם".

כזכור בנט מרבה להתגאות לאחרונה ש"שבר את קרטל האוניברסיטאות", באמצעות קידום אוניברסיטת אריאל והמרכז הבינתחומי. הפעם הוא כותב בעניין זה ש"אני משוכנע שכפי שנאמר על ידכם רק לאחרונה שור"ה אינו מועדון סגור ואינו פועל כקרטל, אכן - תפעלו לצירופה של אוניברסיטת אריאל לארגונכם".

בור"ה לא היו מעוניינים להגיב רשמית על מכתבו של בנט. בכיר באקדמיה טען עם זאת ש"בנט מתנהל כמי ששכח מה זה להיות שר ומנהל את משרד החינוך כאילו היה סניף של מפלגתו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
מהלך מצויין של בנט הטענה כי הוא מסכן את מעמד
האוניברסיטאות בארץ הוא קשקוש בלבוש. ראשי האוניברסיטאות הם שמאלנים נטולי גאווה לאומית, ולכן הם טוענים זאת. הם גם צבועים באופן נפשע כשהם טוענים כי בנט מערב פוליטיקה בחינוך ומבטל את חופש המחשבה, בזמן שהם בעצמם מונעים מסטודנטים להגיע לאוניברסיטאות במדי צה"ל - מה זה אם לא ביטול חופש המחשבה?
גיא  |  27.03.19
לכל התגובות