אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמן-אלדובי מורידים את דמי הניהול לנמוכים ביותר בין קרנות הפנסיה הנבחרות: האם גם אתם יכולים ליהנות מהפנסיה של כחלון? צילום: שאטרסטוק

הלמן-אלדובי מורידים את דמי הניהול לנמוכים ביותר בין קרנות הפנסיה הנבחרות: האם גם אתם יכולים ליהנות מהפנסיה של כחלון?

בית ההשקעות זכה בפעם השנייה במכרז משרד האוצר עם דמי ניהול מהצבירה בסך 0.1% והודיע כי יוריד אותם למינימום האפשרי שנקבע במכרז, 0.05% בלבד

23.10.2018, 10:59 | בשיתוף הלמן אלדובי
האם אתם יודעים כמה דמי ניהול אתם משלמים על הפנסיה שלכם? - כאשר 95% משוק הפנסיה הישראלי מרוכז בידי חברות הביטוח הגדולות שגובות לעיתים את דמי הניהול המקסימליים בשווי של 6% מההפקדות, ייתכן שהתשובה לשאלה הזו היא הרבה מאוד כסף, ודמי הניהול האלו מכרסמים בעתיד הפנסיה שלכם.

משרד האוצר, שביקש להותיר יותר כסף בידי החוסכים, החליט לבצע רפורמה בענף הריכוזי ולפתוח אותו לתחרות. הוא עשה זאת באמצעות מכרז שתנאיו מגבילים את דמי הניהול שיכולות החברות לגבות.

במהלך אוקטובר פורסמו שמות הזוכות במכרז השני, והן אלו שיפעילו את "הקרנות הנבחרות" – כאשר המעסיקים במשק יצרפו את עובדיהם לאחת מארבע קרנות אלה, אלא אם הם יבקשו קרן פנסיה אחרת. המטרה היא להביא לירידת דמי הניהול שמשלמים החוסכים. לפי בדיקה של רשות שוק ההון, שכירים המרוויחים את השכר הממוצע במשק ומשלמים כיום את דמי הניהול המרביים, ייהנו מתוספת של 10,800 שקל בשנה לקצבת הפנסיה שלהם.

אחת הקרנות הבולטות שזכו במכרז היא קרן הפנסיה של הלמן-אלדובי עם דמי ניהול מרביים של 1.49% מההפקדות החודשיות ושל 0.1% מהצבירה. מייד לאחר הזכייה, הודיעו בבית ההשקעות הלמן-אלדובי, שזו הפעם השנייה ברציפות שהם זוכים במכרז, כי בכוונתם להוריד את דמי הניהול מהצבירה במחצית, למינימום האפשרי – 0.05%. זהו השיעור הנמוך ביותר מבין הקרנות שזכו במכרז.

המטרה, אמר איתי ברדה, מנכ"ל הלמן-אלדובי גמל ופנסיה, היא לאפשר לחוסכים ליהנות מיותר כסף בפרישה. "הכדור עכשיו בידיים של הציבור – אני קורא ל-2.5 מיליון העובדים המשלמים כיום דמי ניהול מקסימליים לקחת אחריות על עתידם הפנסיוני, להפסיק לשלם פי ארבעה ולדרוש ממעסיקיהם לעבור לקרנות שנבחרו להוביל את הרפורמה של האוצר", הוסיף ברדה.

 שר האוצר משה כחלון, צילום: דור מנואל שר האוצר משה כחלון | צילום: דור מנואל  שר האוצר משה כחלון, צילום: דור מנואל

"מהפכה גדולה יותר ממהפכת הסלולר"
נציין כי החל מאפריל 2019, מעסיקים שלא יצאו למכרז כדי לאתר את החברה שתעניק לעובדיהם את החיסכון הפנסיוני בתנאים הטובים ביותר, יידרשו לצרף את העובדים לאחת מארבע הקרנות הנבחרות שזכו במכרז החדש.

התנאים יינתנו במשך 3 שנים הקרובות לתקופה של 10 שנים על פי תנאי המכרז. גם עמיתים שיפרשו לגמלאות בקרנות אלה ייהנו מהנחה בדמי הניהול שיגיעו ל-0.3% לכל היותר. זאת, בעוד כיום משלמים הפורשים לגמלאות דמי ניהול מרביים על קצבת הזקנה – 0.5%. כך תגדל התחרות גם על ציבור היוצאים לגמלאות.

שר האוצר, משה כחלון, אמר בהכרזה על הקרנות הזוכות כי "המהפכה שהתחלנו בהורדת עמלות קרנות הפנסיה לפני שנתיים ממשיכה בכל הכוח. ציבור החוסכים ירוויח בענק עם מאות אלפי שקלים נוספים לתקופת הפנסיה. במשך שנים רק דיברו על הורדת דמי הניהול הפנסיוניים - והיום הרפורמה מיושמת באמצעות רשות שוק ההון ומשרד האוצר. אני קורא לכל העובדים: דאגו לעתידכם והצטרפו לקרנות הזוכות, ההבדל בכיס בגיל הפנסיה יהיה מאוד משמעותי לכם ולמשפחותיכם".

רמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי, התייחס לזכייה ואמר כי "הרפורמה בקרנות הפנסיה היא מהפכה גדולה יותר ממהפכת הסלולר, וההשפעה שלה על הציבור הישראלי תהיה גדולה הרבה יותר, ותימשך להערכתי לאורך שנים רבות. אם בסלולר החיסכון היה של כמה מאות או עשרות שקלים מדי שנה, כאן מדובר כבר על מאות אלפי שקלים שיתווספו לחיסכון הפנסיוני", סיכם דרור.

רוצה לדעת עוד על הפנסיה של כחלון? לחצו כאן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות