אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצל הירידות בבורסה: השקל נחלש מול הדולר והיורו צילום: שאטרסטוק

בצל הירידות בבורסה: השקל נחלש מול הדולר והיורו

המטבע האמריקאי עלה ב-0.5% והיציג נקבע על 3.67 שקלים. היורו הוסיף 0.3% לערכו ושערו ניציג נקבע על 4.21 שקלים; הראל: "הסיכוי שבנק ישראל יעלה את הריבית השנה - נמוך"

23.10.2018, 15:35 | אמיר רוזנבאום

בצל הירידות החדות בשוקי המניות: המסחר במט"ח מתנהל היום (ג') עם נטייה להתחזקות של המטבעות המובילים מול השקל. המטבע האמריקאי הדולר עלה ב-0.7% ושערו היציג נקבע על 3.67 שקלים. היורו הוסיף 0.3% ושערו היציג נקבע על 4.21 שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

"נראה כי השווקים ממתינים להתפתחויות חדשות בתקופה הקרובה, בכדי לייצר מהלכים חדשים בשוק המט"ח. בתוך כך השקל דווקא נוטה להישחק מול הדולר, בזחילה איטית ובטוחה", כך אומרת נסטיה שביט מחברת ניהול הסיכונים אג'יו.

"שוק המט''ח דרוך לקראת החלטת ריבית הקרבה ביום חמישי באירופה ויותר מזה לקראת נאומו של נגיד הבנק האירופאי מריו דראגי כאשר הכלכלה באירופה מראה נטייה להיחלשות וירידה בביצועי המאקרו. במדד ה- ZEW שהתפרסם שבוע שעבר בגרמניה נרשמה קריאה נמוכה משמעותית מהתחזיות, לשפל של 7 שנים", אומרת שביט.

בנק ישראל לא יעלה ריבית השנה 

"למרות הניציות שניכרה בסיכומי החלטת הריבית ואופן הצבעת חברי הוועדה המוניטרית, הסיכויי להעלאת הריבית בהחלטת הריבית הקרובה נמוכים", כך סבור עפר קליין מהראל.

"סיכומי הדיונים לקראת החלטת הריבית האחרונה מלפני כשבועיים מראה שמתגברים הקולות בוועדה המוניטרית התומכים בהעלאת ריבית בקרוב, כאשר הפעם 2 מתוך 6 חברים בוועדה הצביעו בעד העלאת הריבית בשיעור מתון של 0.25%", אומר קליין.

"כל עוד לא יקרה משהו חריג, כמו פיחות משמעותי בשער השקל הסיכוי להעלאת ריבית בישיבה הקרובה ב-26 בנובמבר נמוך. יחד עם זאת, מהלך דברים זה בוועדה מעלה את הסיכויים לכך שהריבית תחל לעלות באיטיות בתחילת שנת 2019", סיכם.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות