אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט קנאביס: תראפיקס נמכרת לחברה קנדית ב-48 מיליון דולר

אקזיט קנאביס: תראפיקס נמכרת לחברה קנדית ב-48 מיליון דולר

חברת FSD Pharma הקנדית הודיעה אתמול על הרכישה שתתבצע כעסקת מניות - ובמחיר גבוה פי 3 משווי השוק של תראפיקס שעמד אתמול על 15 מיליון דולר

23.10.2018, 14:55 | צלי גרינברג

חברת הקנאביס הישראלית תראפיקס נרכשת על ידי FSD Pharma הקנדית תמורת כ-48 מיליון דולר בעסקת מניות. העסקה יוצאת לפועל על רקע הפעילות הערה של חברות הקנאביס בקנדה, זמן קצר לאחר אישור השימוש שהתקבל בקנדה, גם לצורכי פנאי.

קראו עוד בכלכליסט

תראפיקס היא חברה ישראלית שמניותיה הפסיקו להיסחר בבורסה בתל אביב ב-9 לאוגוסט השנה אך ממשיכה להיסחר בנאסד"ק. שמשרדיה ממוקמים בגבעתיים ורוב בעלי מניותיה הם אמריקאים, שנכנסו לחברה עם כניסתה למסחר בנאסד"ק ב־2014.

החברה עברה כמה גלגולים, לאחר שהתחילה את פעילותה ב־2004 כחברת חיסונים בשם NASVAX. מאז החברה עברה מספר גלגולים, עד לשינוי שמה ב־2013 לתראפיקס ביוסיינסס, ולדיווחה ב־2014 על כניסה לפעילות קנאביס. החברה מחזיקה בכ־20 פטנטים הנוגעים לפיתוח תרופות מהחומר הפעיל של צמח הקנאביס, בשילוב עם חומרים צמחיים. היא נמצאת בשלבים קליניים לטיפול במחלות כאב, תסמונת טורט ופגיעות ראש. 

ד"ר אשר שמולביץ, יו"ר תראפיקס אמר ל"כלכליסט" כי "החברה שקונה אותנו רוכשת את הפעילות שלנו כי היא מנסה להיות שחקן הקנאביס הכי גדול בקנדה והם מאמינים שהכסף הגדול יהיה בתרופות, כי זה כנראה הכיוון של השוק בארה"ב. להערכתי, החברה והפוטנציאל שלה שווים הרבה יותר ממה שזה נסחר היום".

שמולביץ מספר, כי החברה מתכננת להשאיר את המו"פ בארץ וכי הייצור יעבור לחו"ל. על הפסקת מסחר מניות החברה ב-9 לאוגוסט השנה בבורסה בתל אביב הוא אומר כי "המסחר בת"א לא נתן לנו שום דבר. יש לי ספק אם חברה קטנה צריכה להיות בכלל ציבורית כשבוחנים עלות תועלת".

שמולביץ אומר כי נכנס לחברה כשמנייתה עמדה על 10 דולר וכיום היא נסחרת בנאסד"ק סביב 7.5 דולר. "אם תגיע הצעה יותר טובה מ-48 מיליון דולר נשמח לבחון אותה" אומר שמולביץ "אבל כרגע זו ההצעה שעומדת על הפרק. עשיתי כמה עסקאות בחיי וחלקן היו יותר טובות יותר".

FSD פארמה הינה חברה ציבורית הנסחרת בבורסה לניירות ערך הקנדית תחת הסמל HUGE. היא נחשבת לחברה שעשתה היסטוריה ביום המסחר הראשון שלה בבורסה לניירות ערך הקנדית (CSE) - כאשר שברה את שיא כל הזמנים עבור נפח המסחר לחברה הנסחרת ביום הראשון, ושברה שוב את נפח המסחר השבועי,  החודשי והשנתי, אותו שברה כבר בחודשיים הראשונים להיסחרותה עם מעל מיליארד מניות.

אשר שמולביץ יו"ר תראפיקס אשר שמולביץ יו"ר תראפיקס אשר שמולביץ יו"ר תראפיקס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות