אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיטורי הנהגת: נציב שירות המדינה יבדוק האם ברקת עבר על הקוד האתי צילום: אוראל כהן

פיטורי הנהגת: נציב שירות המדינה יבדוק האם ברקת עבר על הקוד האתי

דניאל הרשקוביץ החל בבדיקה מקיפה על התנהלות הממונה על שוק ההון הנכנס, שביקש "להזיז" את הנהגת שלו מתפקידה בנימוק שאינו רוצה לשהות ביחידות עם אישה. הנציבות: הנציב הנכנס הציב את נושא השוויון המגדרי בעדיפות עליונה

23.10.2018, 15:05 | אדריאן פילוט

נציב שירות המדינה הנכנס, פרופ' דניאל הרשקוביץ, החל בבדיקה מקיפה על כוונתו של הממונה על שוק ההון הנכנס, משה ברקת, שביקש "להזיז" את הנהגת של הממונה מפני היותה אישה וזאת על מנת שלא "יעלילו עליו עלילות". הכוונה של ברקת, שטרם החל לכהן במשרה, כבר הספיקה לכבוש את כל הכותרות וזה עוד לפני שברקת החל לכהן הלכה למשעה כממונה. בעקבות דבריו של ברקת הגיעו פניות לנציבות, האחריאת בין השאר על יישום התקשי''ר, הקוד האתי של עובדי ציבור, שצריכה לתת את הדעת על כוונתו של ברקת.

קראו עוד בכלכליסט

"נושא הפנייה נמצא בבחינה על ידי נציב שירות המדינה וכלל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים - בנציבות שירות המדינה ובמשרד האוצר" נמסר מהנציבות. "יודגש כי נציבות שירות המדינה מנחה את המשרדים ופועלת לקידום העסקה שוויונית ומגוונת, לייצוג הולם בכלל הדרגים בשירות המדינה" נכתב בתגובה. המשך התגובה חשובה כי מרזמת על כוון תוצאת הבדיקה:"מועמדים ומועמדות לתפקידים בשירות המדינה נבחרים עפ"י כישורים ומיומנויות ולא ניתן מקום או לגיטימציה לבחירה או אי העסקה של מועמדת על בסיס מגדר בשום שלב ובשום תפקיד. במסגרת זו הנציבות אף מתייחסת בחומרה למקרים של אפליה על רקע מגדרי" ושם מסכמים :" נציב שירות המדינה הנכנס הציב את נושא השוויון המגדרי והמלחמה בתופעת ההטרדות המיניות בעדיפות עליונה". בכך, הופכת ה"מעידה" הראשונה של ברקת למבחן הראשון של הרשקוביץ שנכנס למשרד הנציב אחרי יום הכיפורים.

משה ברקת. פליטת פה או עבירה על הקוד האתי של שירות המדינה?, צילום: אוראל כהן משה ברקת. פליטת פה או עבירה על הקוד האתי של שירות המדינה? | צילום: אוראל כהן משה ברקת. פליטת פה או עבירה על הקוד האתי של שירות המדינה?, צילום: אוראל כהן

ל"כלכליסט" נודע כי הרשקוביץ החל באופן מיידי לבדוק את הפניה והנחה את הגורמים המקצועיים לבדוק בראש ובראשונה, את התשתית העובדתית: קרי, האם ברקת ביקש בקשה רשמית או שמא מדובר בסך הכול בפליטת פה לא מוצלחת שהיה עדיף שלא תיאמר.

גורמים בנציבות מעיכים כי הרעש התקשורתי שהאירוע הזה יצר "מסנדל" את הנציב החדש, שומר מצוות וחובש כיפה, שמלתכחילה, היה מוכן להתחשב בבקשתו של ברקת. שם מזכירים כי משרת נהג היא משרת אמון, בכל מנהל בכיר רשאי לבחור את מי שחפץ בליבו. גם אם הרשקוביץ ינהג לפי התקשיר ויאפשר לברקת לבחור את הנהג שהוא רוצה, המהלך הזה יכתים אותו, כבר בתחילת הקדנציה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות