אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדרך לקומבינה: סמכויות דרעי לדחיית הבחירות באלעד הועברו להנגבי צילום: אוהד צויגנברג

הדרך לקומבינה: סמכויות דרעי לדחיית הבחירות באלעד הועברו להנגבי

אתמול דחה בג"ץ את העתירה של יצחק פינדרוס, מועמדם של דגל התורה וש"ס, שביקש להתמודד בבחירות באלעד מול ישראל פרוש - נציגה של אגודת ישראל. פינדרוס גר לאחרונה בירושלים ועבר לאלעד רק כדי שיוכל להתמודד

23.10.2018, 18:17 | צבי זרחיה

מליאת הכנסת אישרה אחר הצהריים (ג') את העברת סמכויותיו של שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי לשר לפיתוח אזורי צחי הנגבי (הליכוד). זאת משום שדרעי, שרוצה לדחות את הבחירות בעיר אלעד,  מצוי בניגוד עניינים ולא יוכל לעסוק בנושא.

אתמול דחה בג"ץ את העתירה של המועמד יצחק פינדרוס שביקש להתמודד בבחירות באלעד. פינדרוס הוא מועמדם של דגל התורה וש"ס מול ישראל פרוש - נציגה של אגודת ישראל.

העתירה הוגשה על ידי סמנכ"ל מפלגת הבית היהודי שי נתן, שטען כי פינדרוס גר לאחרונה בירושלים ועבר לאלעד רק כדי שיוכל להתמודד. בג"ץ פסל את המועמדות בטענה שאינו תושב העיר ולא הספיק להעביר את מקום מגוריו כנדרש.

העיר אלעד (ארכיון), צילום: אוראל כהן העיר אלעד (ארכיון) | צילום: אוראל כהן העיר אלעד (ארכיון), צילום: אוראל כהן

בעקבות דחיית העתירה של פינדרוס נולדה הצעה שתאפשר לשר הפנים לדחות את הבחירות. במקביל הודיע ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) על הגשתה של הצעת חוק שלפיה מועמד לראשות רשות יחוייב להתגורר בה רק בעת כניסתו לתפקיד.

כך או כך, מזכיר הממשלה צחי ברוורמן פנה אתמול אל השר הנגבי וביקש להעביר אליו את סמכויותיו של דרעי.

הנגבי אמר הערב ל"כלכליסט": "אני מניח שאקבל הודעה רשמית על קבלת הסמכויות. אפגש עם הגורמים הרלבנטיים שיסקרו בפני את המצב המשפטי. יש פסיקת בג"ץ בעניין ואנסה להבין מה הסמכות שהועברה אלי באופן מעשי. אבדוק אם יש לבצע שימוע ולהזמין את הציבור ונציגי המפלגות. אני לא מכיר את הנושא".

ההחלטה בעניין צפויה להתקבל בהקדם משום שהבחירות המוניציפליות יתקיימו ביום שלישי הבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
שום קומבינה. תתבישו לכם . מדובר על עיר שבה ל70 אחוז מהתושבים אין במי לבחור, בגלל
שנסגרו הרשימות ובית משפט החליט לפסול מועמד לאחר שהוא אושר על ידי פקיד הבחירות. דרעי שבסמכותו החוקית לאשר את דחיית הבחירות במקרה שאין בחירות בעיר, פסל עצמו מלדון בנושא. גם אם היה בוחר לדון בנושא לא הייתה בכך כל קומבינה. מדובר על הזכות הבסיסית ביותר של התושבים לבחור לעצמם ראש עיר.
יהודי  |  24.10.18
לכל התגובות