אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופט אורנשטיין: חברות האם של קניון TLV יהיו חלק מהבוררות בין גינדי לבן משה צילום: אוראל כהן

השופט אורנשטיין: חברות האם של קניון TLV יהיו חלק מהבוררות בין גינדי לבן משה

הישג למוטי בן משה, לאחר שביהמ"ש קיבל את עמדתו לפיה החברות המהותיות של גינדי השקעות ואלון ריבוע כחול יהיו חלק מהבוררות שביקשו הגינדים בין השותפות בקניון

23.10.2018, 19:09 | גולן חזני

החברות האם של גינדי וריבוע נדל"ן המחזיקות בקניון TLV תהיינה חלק מהליך הבוררות שיתקיים בין מוטי בן משה ובני משפחת גינדי השותפים בקניון. כך קבע בית המשפט המחוזי בת"א.  

קראו עוד בכלכליסט

השופט המחוזי איתן אורנשטיין הודיע לפני שעה קלה להצדדים כי הוא מציע שביהמ"ש ימנה בורר לפי שיקול דעתו וכי החברות האם יהיו חלק מההליך. בכך מקבל אורנשטיין את דרישתו של בן-משה וריבוע נדל"ן שבשליטתו, שטענו כי החברות האם הן אלה שמעניקות ערבויות לחברות המחזיקות בקניון, שהן חברות ריקות ממזומנים וכי הבוררות חייבת להיות בין חברות שביכולתן לעמוד בפסקי הדין של הבורר מבחינה פיננסית.

הגינדים פנו לבית המשפט וביקשו למנות בורר אחרי שלא הצליחו להגיע להסכמות עם בן משה על מיתווה מול הבנקים הנושים של הקניון, להם חייבת חברת הקניון 1.1 מיליארד שקל. הקניון לא עומד בתנאי ההלוואה (קובננטים) והבנקים יכולים להעמיד אותה לפרעון מיידי.

בין הבנקים לשותפים בקניון מתנהל מו"מ להזרמה של 200 מיליון שקל אולם בעוד שהגינדים מבקשים למכור נכסים משותפים כדי להעביר את המזומן, בן משה מעוניין להזרים הון לחברה ולא למכור נכסים.

מוטי בן משה בעל השליטה ברבוע נדל"ן וכפיר גינדי - מבעלי השליטה בגינדי השקעות, צילום: דנה קופל, טל שחר מוטי בן משה בעל השליטה ברבוע נדל"ן וכפיר גינדי - מבעלי השליטה בגינדי השקעות | צילום: דנה קופל, טל שחר מוטי בן משה בעל השליטה ברבוע נדל"ן וכפיר גינדי - מבעלי השליטה בגינדי השקעות, צילום: דנה קופל, טל שחר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות