אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשתית אינטרנט מהירה ואלחוטית נפרסה לראשונה בבתים פרטיים בעוספייה צילום: SMBIT

תשתית אינטרנט מהירה ואלחוטית נפרסה לראשונה בבתים פרטיים בעוספייה

SMBIT קיבלה רישיון לערוך את הניסוי בקרב צרכנים בתל אביב, באשדוד, בעמק חפר ובעוספייה, ובתקופת הניסוי אסור עליה לגבות כסף עבור השירות

24.10.2018, 07:53 | יואב סטולר

בפעם הראשונה בישראל, הותקנה אתמול (ג') תשתית אינטרנטית אלחוטית המבוססת על גלים מילמטריים בבתי מגורים, כך נודע ל”כלכליסט”.

קראו עוד בכלכליסט

חברת SMBIT, שכבר פרסה בעבר את התשתית לעסקים קטנים ובינוניים, הרחיבה את פעילותה עם בתים פרטיים בעוספייה שבכרמל. SMBIT קיבלה רישיון לערוך את הניסוי בקרב צרכנים בתל אביב, באשדוד, בעמק חפר ובעוספייה, ובתקופת הניסוי אסור עליה לגבות כסף עבור השירות. מדובר בתשתית שיכולה לספק גלישה במהירות של גיגה בייט לשנייה, בשיטה דומה לסיב אופטי שמספקות בזק, HOT ופרטנר, אבל בשידור אלחוטי שאינו דורש תשתית קרקעית.

פריסת התשתית, צילום: SMBIT פריסת התשתית | צילום: SMBIT פריסת התשתית, צילום: SMBIT

מנכ”ל SMBIT יואב לודמר אמר ל“כלכליסט” כי כבר פנו אליהם רבים בבקשה להירשם לפריסה, “אולם עד להרחבת רישיון הניסוי או שינוי החוק וקבלת רישיון קבע, אלה יאלצו להמתין”. לדברי לודמר, הבחירה בעוספייה מגיעה על רקע המצב התשתיתי הקשה ביישובים הדרוזים. בניגוד לפריסה של סיבים אופטיים, שמלווה בעלויות גבוהות ובזמן עבודה בלתי מבוטל, ההתקנה של השדרים והמקלטים בעוספייה ערכה בממוצע כרבע שעה בכל אחד מבתי הלקוח. לאחר מכן יכלו באי הבית לגלוש במהירות שיא ביחס לשוק הישראלי ושנחשבת גבוהה אף בעולם, אך לא מגיעה בשלב זה לכל המדינה בשל ההמתנה הארוכה לאישורים ממשרד התקשורת.

אייל אסא, מנכ"ל Siklu הישראלית אשר מפתחת את המכשור לפריסה, אמר: "היישום בישראל של המוצר החדשני שלנו, המבוסס על טכנולוגיית הדור החמישי, הוא עדות נוספת למאמצי משרד התקשורת בדרכו לקדם הבאת פס-רחב בר השגה גם ליישובים מרוחקים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
אכן צעד היסטורי כל הכבול לsmbit ילמשרד התקשורת
צעד חשוב לשוק האלחוט הישראלי. כל הכבוד לחברה על המהלך והחדשנות. צריך לומר מילה טובה גם למשרד התקשורת שמאפשר ניסוי זה שפותח כת השוק. חבכים באו לא נשכח את סיקלו יצרן מוביל ברמה העולמית שעושה פרויקטים עם החברות המובילות בעולם.
גילי אלי  |  24.10.18
לכל התגובות