אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוזה ענק לתע"א בהודו: תספק טילי ברק 8 ב-777 מיליון דולר

חוזה ענק לתע"א בהודו: תספק טילי ברק 8 ב-777 מיליון דולר

מערכת ברק נועדה להגנה מפני איומים שונים, בהם כלי טיס וטילים; במסגרת העסקה היא תותקן על שבע ספינות חדשות שנבנות עבור חיל הים ההודי

24.10.2018, 09:32 | אמיתי גזית
התעשייה האווירית הודיעה היום (ד') על חוזה ענק מול הודו במסגרתו תספק מערכות LRSAM (הגרסה הימית של מערכת ההגנה האווירית ברק 8) בהיקף כולל של כ- 777 מיליון דולר. המערכת תשמש שבע ספינות של חיל הים ההודי והחוזה נחתם מול החברה הממשלתית BEL שתשמש קבלן ראשי מול ממשלת הודו.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת החברה, "מערכת LRSAM ממשפחת ברק 8, הינה מערכת הגנה אווירית מבצעית הנמצאת בשימוש חיל הים הישראלי וזרועות הים, האוויר והיבשה בהודו, ומקנה הגנה אזורית רחבה ונקודתית מפני מגוון איומי תקיפה בזירה הימית מהאוויר, הים והיבשה. המערכת מאגדת מספר מערכות מפתח הנמצאות בחזית הטכנולוגיה: מכ"מ דיגיטלי, מערך שליטה ובקרה, משגרים, מיירטים בעלי ראש ביות מתקדם, תקשורת וקישוריות מערכתית".

פיתוח מערכת ברק 8 עבור צבא הודו החל לפני כמה שנים במסגרת שיתוף פעולה בין הממשלות. בעקבות שיתוף הפעולה הזה, כל זרועות הצבא ההודי - יבשה, אוויר וים, החלו להצטייד במערכת; בסך הכל, עד עתה נחתמו עם התעשייה האווירית עסקאות בהיקף כולל של כ-6 מיליארד דולר; בין השאר נחתמה ב-2017 עסקה בהיקף של 1.6 מיליארד דולר לאספקת המערכת לצבא היבשה ההודי, שנחשבת לעסקה הביטחונית הגדולה בתולדות ישראל. שיתוף הפעולה עם הודו יוביל בעתיד לעוד עסקאות, בין השאר לצורך הטמעת מערכות ברק ביחידות נוספות ותחזוקת המערכת לאורך שנים.

מערכת הנשק ברק נועדה להגנה מפני איומים שונים ובהם כלי טיס וטילים, והיא כוללת מערכת שליטה ובקרה, מכ"ם ומערכת יירוט. כאמור, במסגרת העסקה עליה דווח היום תותקן המערכת על ספינות חדשות שנבנות כיום לחיל הים ההודי; בכל אחת מהן תוטמע המערכת עם 4 משגרים ו-32 טילים. רדיוס היירוט של ברק 8 הוא כ-70 ק"מ כך שהמערכת מספקת מעטפת הגנתית לאזור ולא רק לספינה בודדת.

טיל ברק 8 טיל ברק 8 טיל ברק 8

בועז לוי, סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת טילים וחלל מסר כי "עסקה זו מביאה את מכירות ברק 8 בשנים האחרונות להיקף כולל של למעלה מ-6 מיליארד דולר ומהווה תעודת כבוד נוספת ליכולותיה של מערכת נשק מתקדמת זו, המהווה מנוע צמיחה מרכזי של החברה. ברק 8 היא מערכת מבצעית הנותנת מענה מלא למגוון האיומים השונים, בנויה לעבודה בשיתוף פעולה עם מערכות קיימות נוספות ומאפשרת גמישות תפעולית ומבצעית ללקוח, תוך יכולת גידול עתידית מובנית לאפקטיביות מירבית בשדה הקרב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות