אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשנה למנהל רשות המסים: "נערכים למבצע לאיסוף מידע על עסקאות במזומן" צילום: דורון לצטר

המשנה למנהל רשות המסים: "נערכים למבצע לאיסוף מידע על עסקאות במזומן"

מירי סביון אמרה את הדברים על רקע כניסתו לתוקף של החוק לצמצום השימוש במזומן בתחילת 2019. ח"כ ניסן סלומינסקי: "עדיין אין הסברה לציבור ואין אמצעים חלופיים שיכולים לפצות על אי שימוש במזומן"

24.10.2018, 14:35 | עמרי מילמן

"אנחנו נערכים למבצעים שבמסגרתם נאסוף מידע שייראה לנו רלוונטי כדי להגיע למקומות ולסוגי עסקאות שלאנשים יש נטייה לשלם במזומן, גם אנשים פרטיים וגם לעסקים ולהזכיר שמדובר בעסקאות שאסור לעשות במזומן" - כך אמרה רו"ח מירי סביון, משנה למנהל רשות המסים וסמנכ"לית בכירה תכנון וכלכלה, בכנס של לשכת יועצי המס, על רקע כניסתו לתוקף של החוק לצמצום השימוש במזומן בתחילת 2019. לדבריה, "לעניין רישום התקבולים נפרסם בשבועות הקרובים הבהרות מסודרות, איך צריך לתעד ומה מהווה תיעוד הולם ומספיק לעסקאות מזומן".

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ ניסן סלומינסקי יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט התייחס לחוק הצמצום השימוש במזומן שעבר בוועדת החוק במהלך אישור תקציב 2019 ואמר: "במדינה יש כ-130 מיליארד שקל שזורמים מתחת הרדאר ולא מדווחים. הכסף הזה הוא המנוע והשמן לארגוני הפשע, הטרור והסמים ולכן חשיבות גדולה לצמצם את המזומן, וזאת בנוסף שהמדינה לא רואה אפילו שקל אחד מכל הסכום הגדול הזה, כי הוא לא מדווח. גביית מסים מתקציב כזה גדול יכול היה לפתור הרבה מאד בעיות בנושאי הרווחה, חינוך, בריאות וכו'. אנחנו נלחמים לתת עוד כסף לנושאים שונים ופה יש לך סכום אדיר, שיכול היה לאפשר השקעה בתחומים אחרים. חייבים לעשות את זה אבל זה לא פשוט. יש כל כך הרבה אוכלוסיות שרגילות לעבוד במזומן ואם מצמצמים את השימוש במזומן - זו טראומה. יש הרבה אנשים בלי חשבונות בנק. איך הם יתפקדו? אין לנו היום שום מערכת – הצ'קים זה כמו מזומן. איך הם יחיו?"

מירי סביון מירי סביון מירי סביון

סלומינסקי הביע חרטה על אישור החוק ואמר: "הסכמתי לחוקק את החוק בשני תנאים: שתהיה הסברה מקיפה לכל הציבור מה משמעות החוק ומה צריך לעשות ולפעול, ושיהיו אמצעים אלטרנטיביים למזומן, בפרט שיש היום מאות אלפי אנשים ללא חשבונות בנק והמזומן הוא הכלי היחיד שלהם כרגע לפעול. לצערי, החוק אמור להיכנס לתוקף בינואר הקרוב, ועדיין אין הסברה לציבור ואין אמצעים אלטרנטיביים פעילים שיכולים לפצות על אי שימוש במזומן. לכן איני רואה הכיצד יכול החוק להיכנס לתוקפו ללא תנאים אלו".

ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס, התייחס לסוגיה והאשים את רשות המסים שבעצם התנגדותה לחיסיון עבור יחסי יועץ מס ורואה חשבון-לקוח, כפי שניתן לעורכי דין היא פוגעת במלחמה בהעלמות המס: "אם מגיע אלינו לקוח ורוצה לשתף אותנו בעבירה שביצע ובהתנהלות לא נכונה, אסור לנו להקשיב לו. איך אני יכול לכוון אותו לשלם מס אמת ולתקן את המחדל שביצע? לשכת יועצי המס צועדת יד ביד עם רשת המיסים במלחמה בהון השחור ואנחנו רוצים שכל האזרחים ישלמו מס אמת. אולם אם אין לנו חיסיון – ואנחנו לא רוצים אלא חיסיון לעניין הייצוג שלנו בלבד – אז המשמעות היא שאתם מונעים מאתנו להוביל את הנישומים למצב של גביית מס אמת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
צפון
רוצים לחסוך כסף למדינה ולגבות מסים אומנם זה לגיטימי ...אומנם זו לא הדרך הנכונה ב100% ..למה לא חוסכים משכר עובדי המדינה המנופחים..התאים סוציילם אשר לא נגמרים לעומת עובדים במגזר פרטי..פנסיה מוגדלת לפי בחירת הפקיד ..ועוד סוגי פנסיה אשר הציבור לא מודע להם ..ימי הבראה ימים יותר וגם כסף תמורת יום חופש יותר וכל שנה יש עדכון ..ימי חופש שנתי יותר ..וווו יש הרבה עוד הרבה פינוקים וכל זה על חשבון עובדים המגזר הפרטי ומשלם המיסים..למה אין קצת שיוויון וחלוקת נטל..מעניין ..ושואלים איפה נבלע הכסף
ס.ע  |  27.10.18
לכל התגובות