אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אפל: פרטיות מקוונת היא זכות אדם יסודית צילום: רויטרס

מנכ"ל אפל: פרטיות מקוונת היא זכות אדם יסודית

טים קוק צפוי לנאום היום בפני כנס רגולטורים של האיחוד האירופי, במהלכו ישבח את תקנות GDPR שהוחלו בשטחו. בנוסף, צפוי לתמוך בחקיקה נוספת ולהדגיש את חשיבות אמון המשתמשים להצלחה טכנולוגית

24.10.2018, 16:47 | עומר כביר
מנכ"ל אפל, טים קוק, צפוי להביע היום תמיכה משמעותית וחד-משמעית בחוקי הפרטיות הנוקשים של האיחוד האירופי ובקידום חקיקה דומה בארה"ב - כך לפי דיווח של רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

קוק ינאם בפני כינוס של רגולטורים של פרטיות מכל העולם, International Conference of Data Protection and Privacy Commissioners, שנערך בבריסל. לפי הנאום, שהגיע לידי רויטרס, הוא יכריז שחוקי הפרטיות החדשים של האיחוד, GDPR, הם דוגמה לאיך "מדיניות טובה ופוליטיקה יכולות לעבוד יחד כדי להגן על הזכויות של כולנו".

טים קוק טים קוק טים קוק

בנוסף, קוק עתיד לתמוך גם בחקיקה פדרלית מקיפה שתגן על פרטיות משתמשים, במה שתהיה ההצהרה התקיפה ביותר של אפל בנושא עד עתה. "אפל רואה בפרטיות זכות אדם יסודית", יגיד. "לעולם לא נממש את הפוטנציאל האמיתי של הטכנולוגיה ללא אמון מלא של האנשים שמשתמשים בה".

בראיון בנושא שנתן ל-CNN היום אחה"צ (ד') אמר קוק שפרטיות היא אחד הנושאים החשובים ביותר של המאה הנוכחית: "אני מאמין בשוק חופשי, אך עלינו להבין מתי השוק החופשי לא פועל ולנקוט בפעולות. זה הזמן לשים את הנושא תחת שליטה, לפני שיעבור זמן והבעיה תהיה כה גדולה שלא נוכל לפתור אותה". לדבריו, סוגיית הגנת הפרטיות אינה מוגבלת לתעשייה ספציפית ומגיעה אל מעבר לשוק הטכנולוגיה.

עמדתו הנחרצת של קוק ממשיכה את הקו התעמולתי של אפל, שמורגש במיוחד בשנה האחרונה, במסגרתו החברה מנצלת את העובדה שהלקוחות שלה הם המשתמשים ולא המפרסמים כדי לחזק ולהבליט את הגנות הפרטיות שלה. זאת, בהשוואה לחברות כמו פייסבוק וגוגל שלא מסוגלות לייצר הכנסות משמעותיות ללא מינוף המידע הפרטי הרב שמשתמשים חולקים איתן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות