אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם מנכ"ל הרכבת ישלם בכסאו על המחדל? צילום: אוהד צויגנברג

האם מנכ"ל הרכבת ישלם בכסאו על המחדל?

במשרדי האוצר והתחבורה זעמו על אמירת שחר איילון שהקו לירושלים הושק בלחץ הפוליטיקאים: "מנכ"ל הרכבת לא יכול להזהיר בדיעבד"

25.10.2018, 08:31 | ליאור גוטמן

בדרגים המקצועיים הבכירים במשרדי האוצר והתחבורה מביעים זעם ופליאה על אמירתו של מנכ"ל רכבת ישראל שחר איילון שלפיה אם הדבר היה תלוי בו בלבד, היה מותיר את קן הרכבת לירושלים בהרצה למשך חצי שנה נוספת. הגורמים, שהיו מעורבים בקידום פרויקט הרכבת החשמלית לירושלים, הופתעו מהקביעה של איילון שהקו הושק בלחץ הפוליטיקאים, משום שלא אמר את הדברים בזמן אמת, וכעת הוא מפזר האשמות בדיעבד.

קראו עוד בכלכליסט

איילון סירב להתייחס לדברים. לשכת שר התחבורה ישראל כץ סירבה להתייחס להתבטאות של איילון או לענות לשאלה אם הוא יוזמן לשימוע.

גורמים באוצר הוסיפו כי ללא קשר להתבטאות האחרונה של איילון, במצב העניינים הנוכחי, שבו יו"ר הדירקטוריון דן הראל מנהל את הפרויקט בפועל בעוד איילון נותר מאחור, הרכבת לא תוכל להתקדם ממילא - ואולי הגיע הזמן לעשות בדק בית במשרד התחבורה.

הדברים נאמרים על רקע העובדה שמאז מינויו של הראל ליו"ר לפני קצת פחות משנה הוא נטל הלכה למעשה את המושכות בקידום פרויקט הרכבת מאיילון, בין היתר, כדי לנסות לעמוד בלוחות הזמנים התובעניים שהציב שר התחבורה ישראל כץ.

מלשכתו של השר כץ לא נמסרה תגובה לדבריו של איילון.

נסיעת הרכבת מירושלים לתל אביב, צילום:  עמית שאבי נסיעת הרכבת מירושלים לתל אביב | צילום: עמית שאבי נסיעת הרכבת מירושלים לתל אביב, צילום:  עמית שאבי

כפי שפורסם אתמול באתר "כלכליסט" גם יו"ר הרכבת דן הראל, הביע ביקורת מרומזת על הלחץ של הדרג הפוליטי להזדרז בפתיחת קו הרכבת. הראל דיבר ביום שלישי השבוע בכנס סגור של רשות החברות הממשלתיות, ואמר שהוא "הפסיק לתת תאריכים לפוליטיקאים" בכל הקשור לפתיחה המלאה של הקו המהיר לירושלים.

תאריך ההשקה הרשמי של קו הרכבת בין ירושלים לתל אביב נדחה לפחות ארבע פעמים מאז 2012, והיא נחנכה בפועל בסוכות. הקו מגיע עד נתב"ג בלבד, ומאז ההשקה הרשמית נרשמו בו מספר רב של תקלות, ששיאן חילוץ 155 נוסעים שנתקעו במנהרה כמה שעות. לפי הערכות לא רשמיות, ייקח לרכבת עוד 6-3 חודשים להשלמת החשמול עד דרום תל אביב (תחנת ההגנה), אז ניתן יהיה לבחון האם ההכרזות בדבר 28 דקות נסיעה עומדות במבחן המציאות. מרכבת ישראל נמסר: "לא נתייחס לדברים שנאמרו בפורום סגור".

בתוך כך, 48 שעות לפני פקיעת אישור הכבאות להפעלת הקו לירושלים, חודש היתר העבודה לשנה נוספת. מפקד מחוז ירושלים חתם על היתר זמני להפעלתו "לאחר קבלת אישורים ומסמכים מהרכבת כי הליקויים שנמצאו בביקורת האחרונה תוקנו במלואם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
למה מה הוא מפריע לך
רק אנשים שלא עושים כלום מציעים לפגוע באדם שעושה מה שהאידיוט כותב הכתבה שחוץ מלכתוב לא יודע לעשות מה שמנכל הרכבת עושה העיקר רוצה לראות דם יש תקלות אז מה מתקנים הכל פה עריפת ראשים ושמחה לאיד אני סומך על שר התחבורה כמו שאני מכיר אותו שיתן גב למנכל אני רוצה לציין שאין לי קשר אליו וגם אני נפגע אם יש תקלות
אלי  |  26.10.18
לכל התגובות