אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אודי מנבר יקים את פעילות הבינה המלאכותית בענקית הביטוח Anthem

אודי מנבר יקים את פעילות הבינה המלאכותית בענקית הביטוח Anthem

מנבר הוא מהישראלים הבולטים ביותר בעולם ההייטק והוביל בעבר את פעילות החיפוש של גוגל. עתה יבנה וינהל את תחום ה-AI בחברת Anthem, שמעוניינת למנף את מידע הלקוחות שבידיה לפיתוח מוצרים ושירותים

25.10.2018, 09:52 | עומר כביר
אודי מנבר, מהישראלים הבכירים בעולם הטכנולוגיה ולשעבר ראש תחום החיפוש בגוגל, מונה להקים ולהוביל את תחום הבינה המלאכותית בענקית ביטוח הבריאות Anthem – כך לפי דיווח של CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

מנבר, האדם הראשון בתפקיד זה בחברה, צפוי לגייס בשלב הראשון את הצוות שיעבוד אתו ויסייע לו לסגור את הפער של Anthem מענקיות ביטוח אחרות. "מדובר בהלך התקפי והגנתי כאחד", אמר ארי גוטליב מ-A2 Strategy Group ל-CNBC. "זה מצביע על כך שהם לא רוצים להפסיד לקוחות לחברות יריבות, הן סטארט-אפים והן שחקנים מבוססים, שגם משקיעות בטכנולוגיה. Anthem רוצה למנף את כמויות המידע העצומות שיש לה כדי לשפר את הבריאות של לקוחותיה".

אודי מנבר אודי מנבר אודי מנבר

מנבר, יליד ישראל, מחזיק בתואר ראשון ושני מהטכניון, ולפני שנכנס לעולם ההייטק היה רקדן בלהקת הסטודנטים בחיפה. בשיחה שקיים עם כתבים ישראלים ב-2010 סיפר מנבר שבנעוריו אף נהג לנגן עם יהודה פוליקר. ב-1982 השלים מנבר דוקטורט במדעי המחשב באוניברסיטת וושינגטון וב-1988 עשה את צעדיו הראשונים בתחום החיפוש, כשפיתח תוכנת חיפוש ראשונית.

ב-1998 מונה מנבר למדען הראשי של יאהו, שבימים ההם היתה אחת החברות החשובות בעולם הטכנולוגיה, ועמד בראש קבוצת החיפוש של הפורטל. ב-2002 הצטרף לאמזון, שם הוביל את המאמצים לפיתוח היכולת לחפש בתוך ספר, טכנולוגיה שהפכה ב-2007 לחקל מרכזי בקינדל של אמזון.

ב-2006 עבר לגוגל לתפקיד סגן נשיא בחטיבת ההנדסה; אחד הפרויקטים הראשונים שהוביל שם היה Knol, שנועד להיות התשובה של גוגל לוויקיפדיה. הפרויקט כשל, אך מנבר קודם ומונה ב-2010 לראש תחום החיפוש בגוגל, תפקיד בו החליף את מריסה מאייר. ב-2015 עזב מנבר את גוגל לטובת תפקיד בכיר במכונים הלאומיים לבריאות (NIH), סוכנות המחקר הממשלתית המרכזית בארה"ב בתחום הרפואה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות