אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק מפתחת משקפי מציאות מוגברת צילום: איי אף פי

פייסבוק מפתחת משקפי מציאות מוגברת

מנהל תחום ה-AR בחברה סיפר באירוע של TechCrunch שהרשת החברתית רוצה לשחק תפקיד בהבאת משקפי המציאות המוגברת לקהל הרחב. הוא הסביר שבניגוד לחברות אחרות, פייסבוק לא מתכננת לבנות משקפיים שישלבו VR ו-AR

25.10.2018, 09:50 | עומר כביר
פייסבוק מפתחת משקפי מציאות מוגברת - כך אישר אמש ראש תחום ה-AR בחברה, פיקוס קירקפטריק, שדיבר בוועידה של TechCrunch. "כן, כמובן שאנחנו עובדים על זה", השיב כשנשאל על הנושא במהלך האירוע. "אנחנו בונים מוצרי חומרה, אנחנו מתקדמים עם זה. אנחנו רוצים לראות את המשקפיים האלה הופכים למציאות, ואני חושב שאנחנו רוצים לשחק תפקיד בלהביא אותם לשם".

קראו עוד בכלכליסט

קירקפטריק אמר עם זאת שבשלב זה אין לחברה הכרזות ספציפיות בנושא, אך הוסיף: "יש לנו הרבה אנשים מוכשרים שעושים מחקר מאוד חדשני, שאנחנו מקווים שימלא תפקיד בעתיד מכשירי ה-AR".

מציאות מוגברת? פייסבוק עובדת על זה, צילום: TheVerge מציאות מוגברת? פייסבוק עובדת על זה | צילום: TheVerge מציאות מוגברת? פייסבוק עובדת על זה, צילום: TheVerge

בניגוד לחברות אחרות, פייסבוק לא פועלת לפיתוח מוצר אחד שישלב בין מציאות מוגברת ומציאות מדומה. "אנחנו לא חושבים שאנחנו יכולים להתכנס למכשיר יחיד. אני לא חושב שנגיע לעתיד כמו ב'שחקן מספר אחת' שבו כולם נמצאים ב-VR כל הזמן. אני חושב שעדיין נחייה את החיים שיש לנו היום", אמר. "אני חושב שבדברים האלה יהיו האנשים שאתה מתחבר אליהם, הדברים שאתה עושה, מצב האפלקיציות שלך וכל מה שצריך כדי להיות נייד ובתנועה, ואני חושב שזה יראה כמו איך שאנחנו חושבים על AR".

מדובר באינדיקציה הברורה ביותר לתוכניותיה של פייסבוק בתחום. לפני מספר חודשים הגישה פייסבוק בקשת פטנט למשקפי AR, ובחודש שעבר פרסמה החברה מודעת דרושים למומחה בשבבי AR.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות