אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מידרוג הורידה את דירוג האשראי של אינטרנט זהב ל-Ba2 צילום: עמית שעל

מידרוג הורידה את דירוג האשראי של אינטרנט זהב ל-Ba2

חברת דירוג האשראי ציינה כי הורדת הדירוג משקפת עלייה בסבירות לכשל פירעון; אינטרנט זהב נסמכת בעיקר על מימוש האחזקות שלה בחברה הבת בי קום, שבאמצעותה היא שולטת בחברת בזק

25.10.2018, 13:06 | יניב רחימי

חברת דירוג האשראי מידרוג פירסמה היום (ה') דוח מעקב לחברת אינטרנט זהב לפיו דירוג אגרות החוב של סדרות ג' וד' יורד מרמה של Baa3 ל-Ba2. דירוג האשראי של אינטרנט זהב נותר תחת בחינה (Credit Review) עם השלכות שליליות.

קראו עוד בכלכליסט

"הורדת הדירוג משקפת את הערכתנו להיעדר מקור נזילות חיצוני לחברה בטווח הנראה לעין, שאינו מתוך מכירה אחזקות הליבה, במידה המעלה את המאפיינים הספקולטיביים בפרופיל סיכון האשראי של החברה". כך נכתב בתחילת דוח הדירוג. בהמשך צויין שהורדת הדירוג משקפת גם את היחלשות הנזילות בהתחשב בתחזית המקורות והשימושים שמידרוג צופה עד לתום שנת 2019.

                 

מנכ"ל אינטרנט זהב דורון תורג מנכ"ל אינטרנט זהב דורון תורג'מן | צילום: אוראל כהן מנכ"ל אינטרנט זהב דורון תורג

                

אינטרנט זהב נסמכת בעיקר על מימוש האחזקות שלה בחברה הבת בי קום, שבאמצעותה היא שולטת בחברת בזק. במידרוג משנים את ההנחה לגבי הסבירות לקבלת דיבידנדים מבי קום, וההנחה הנוכחית היא שאינטרנט זהב לא תקבל דיבידנדים בטווח זמן הקצר. בתרחיש הבסיס הקודם הניחה מידרוג סבירות בינונית לחלוקת דיבידנד מבי קום.

אינטרנט זהב בניהולו של דורון תורג'מן דיווחה לאחרונה כי החלה בהליך למכירת אחזקותיה בבי קום, אולם במידרוג מציינים שלמרות שאינטרנט זהב פועלת באינטנסיביות למכירת אחזקותיה בביקום ונוקטת במהלכים קונקרטיים לקדם תהליך מכירה מוסדר, הליך המכירה עלול להיתקל באתגרים שאינם בשליטת החברה. בין הגורמים הבעייתים מציינת מידרוג את התנודתיות בשווקי ההון בעולם שעלולה לעמוד לרועץ על תהליך המכירה.

להערכת מידרוג, יתרות הנזילות בקופה של אינטרנט זהב מסתכמות ב-140 מיליון שקל, זאת אחרי שהחברה פרעה בספטמבר האחרון כ-100 מיליון שקל למחזיקי האג"ח. השימושים של אינטרנט זהב בשנה הקרובה מסתכמים בסכום דומה, ש-136 מיליון מהם מיועדים לשירות החוב למחזיקי אגרות החוב ב-12 החודשים הקרובים.

במידרוג מעריכים שבמקרה של כשל פירעון, שיעור ההשבה נכון להיום עומד סביב 100%, זאת בהתחשב בשווי הסחיר של מניות בי קום. ההערכה האופטימית של מידרוג עשויה להשתנות כתלות בהתפתחויות שיווצרו ובתנאי השוק.

נכון לרגעים אלו אגרות החוב הארוכות של אינטרנט זהב (סדרה ד') יורדות ב-2.8% והן נסחרות בתשואה של 8.8%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות