אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליגות ה-eSports מגלגלות כבר יותר מ-900 מיליון דולר צילום: אי.פי.איי

ליגות ה-eSports מגלגלות כבר יותר מ-900 מיליון דולר

את רשימת 12 חברות/קבוצות הספורט האלקטרוני השוות ביותר, מובילה Cloud9, בעלות משפחת אטיין עם 11 קבוצות שונות במספר ליגות. דרייק, הראפר הקנדי, רכש מניות בקבוצת eSports ב-25 מיליון דולר

25.10.2018, 13:41 | שירות כלכליסט

תשע קבוצות eSports, ספורט אלקטרוני (גיימינג) שוות כיום יותר מ-100 מיליון דולר. כך לפי דוח חדש של מגזין פורבס.

קראו עוד בכלכליסט

דרייק. משקיע, צילום: אי.פי.איי דרייק. משקיע | צילום: אי.פי.איי דרייק. משקיע, צילום: אי.פי.איי

את הרשימה, שכוללת את 12 חברות/קבוצות ה-eSports השוות ביותר, מובילה Cloud9, חברת בבעלות משפחת אטיין עם 11 קבוצות שונות במספר ליגות. לפי פורבס Cloud9 שווה 310 מיליון דולר ולאחרונה הודעה שתרים בסיס אימונים בלוס אנג'לס. חברת SoloMid וחברת Team Liquid נמצאות במקום השני והשלישי עם שווי של 250 מיליון דולר ו-200 מיליון דולר בהאתמה. חברות נוספות בשווי של למעלה מ-100 מיליון דולר הן Echo Fox, OpTic, Gaming Fnatic, Gen.G Esports, G2 Esports ו-Immortals.

על פי פורבס עלויות השחקנים לוקחות כמחצית מהתקציב התפעולי של הקבוצות, שרובן הגדול עדיין מפסידות כסף כדי לבנות את המותגים והסגלים שלהן. לפי פורבס רק SoloMid היא רווחית מבין כל חברות ה-eSports.

ליגות כגון Overwatch League מעוניינת להרחיב את הליגה עם קבוצות בתשלום של 60-80 מיליון דולר לקבוצה ובנקאים מעניקים לקבוצות ב-League of Legends שווי ש ל50 מיליון דולר. הענף עושה צעדים לכיוון המיינסטרים ומתחיל לרשום הכנסות גבוהות, כאשר ליגות ספורט ברחבי העולם פותחות ליגות eSports. חברות תקשורת כגון ESPN מראות משחקים בשידור ישיר לעיתים אף בפריים טיים.

על פי הערכות חברת המודיעים העסקי Newzoo ב-2018 יהיו ל-eSports כ-165 מיליון אוהדים/צופים ב-2018 ברבחי העולם וההכנסות של התעשייה צפויות השנה לצמוח ב-38% ל-906 מיליון דולר . על פי הערכות עד 2021 הליגות של eSports יכניסו יותר מ-1.65 מיליארד דולר.

לאחרונה חברת ה-eSports שהוקמה על ידי הגיימר המקצועי (ב-Call of Duty), מאט האג זכתה להשקעה מהראפר הקנדי, דרייק ומיזם הבידוק סקוטר בראון. חברת ה-eSports שנקראת 100 Thieves בבעלות האג, וגם הבעלים של קליבלנד קאבלירס מה-NBA, דן גילברט. על פי הערכות ההשקעה של דרייק וסקוטר בראון שווה כ-25 מיליון דולר והחברה עצמה שווה כמעט 100 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות