אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר הרשלנות: יאהו תפצה גולשים בישראל וארה"ב בעשרות מיליוני דולרים צילום: איי פי

מחיר הרשלנות: יאהו תפצה גולשים בישראל וארה"ב בעשרות מיליוני דולרים

מערכות החברה נפרצו לפני כשנתיים, ומידע של כשלושה מיליארד חשבונות נחשף לתוקפים; עתה הגיעה יאהו להסדר מול בית המשפט, במסגרתו תשלם פיצוי של עד 375 דולר ל-200 מיליון גולשים שנפגעו בפרשה. תנאי התשלום וזהות הזכאים טרם נחשפו

25.10.2018, 13:43 | עומר כביר
יאהו תשלום פיצויים בסכום כולל של 50 מיליון דולר ל-200 מיליון משתמשים בארה"ב ובישראל, שמידע אישי שלהם דלף בעקבות ליקוי אבטחה עצום במערכותיה – כך לפי דיווח של אי-פי.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשנתיים נאלצה יאהו להודות שבפריצה לשרתיה נגנבו פרטיהם האישיים של מיליארד חשבונות משתמש (בהמשך התברר ששלושה מיליארד מחשבונות האתר נפלו קרבן לפרצה). עתה הגיעה יאהו, שנמצאת כיום בבעלות ורייזון, להסדר טיעון בתביעה ייצוגית שהוגשה נגדה במסגרתו הסכימה לשלם פיצויים משמעותיים למשתמשים שנפגעו.

משרדי יאהו, צילום: בלומברג משרדי יאהו | צילום: בלומברג משרדי יאהו, צילום: בלומברג

ההסדר, שעדיין טעון אישור של בית המשפט, נוגע למיליארד חשבונות שפעלו בין 2012 ל-2016 והוחזקו בידי 200 מיליון משתמשים בישראל ובארה"ב. לפיו, בעלי חשבונות זכאיים יוכלו לבקש פיצוי על הפסדים שספגו בעקבות הפרצה, דוגמת עלויות שנגרמו בעקבות גניבת זהות, עיכוב בהחזרי מס ובעיות אחרות שקשורת לגניבת המידע.

הפיצוי יחולק לפי תעריף של 25 דולר על כל שעה שהוקדשה לעיסוק בבעיות שנגרמו בעקבות פרצת האבטחה. הפיצוי המרבי יעמוד על 375 דולר למשתמש (15 שעות) למשתמשים עם מסמכים שמתעדים את הפסד הזמן שלהם, ועד 125 דולר (5 שעות) למשתמשים ללא מסמכים. חצי מכספי הפיצויים ישולמו על ידי ורייזון, וחצי על ידי Altaba (החברה שנותרה אחרי מכירת נכסי יאהו לוורייזון).

אופן הגשת הבקשה לפיצויים וזהות המשתמשים הזכאים לכך לא פורסמו עדיין, וימסרו ככל הנראה רק לאחר אישור הסדר הטיעון על ידי בית המשפט. שימוע על ההסדר צפוי להתקיים בבית המשפט הפדרלי המחוזי בסן חוזה ב-29 בנובמבר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות