אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השווקים נופלים. מה עושים עכשיו? צילום: AP

מנועי הכסף

השווקים נופלים. מה עושים עכשיו?

מה הסיבות לירידות מתחילת השנה ומהם האירועים שכדאי לשים אליהם לב בתקופה הקרובה. פודקאסט מנועי הכסף - פרק 31

25.10.2018, 15:58 | שי סלינס

אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון - שנת 2018 לא תיזכר כמוצלחת במיוחד לשווקים הפיננסים. אתמול מחקו המדדים המובילים בניו יורק את העליות מתחילת 2018, הבורסות באירופה בהובלת גרמניה רושמות תשואות שליליות שנתיות של מעל ל-10%, בעוד שהתשואות השליליות של המדדים המובילים באסיה כבר חצו את ה-20%.

 

עלייה בתשואות האג"ח של ארה"ב, הריבית המטפסת של הפד ומחיר הנפט הם רק חלק מהסיבות לחולשה בשווקים מתחילת השנה. מבחינת הסקטורים - חברות הטכנולוגיה מובילות את המגמה השלילית. קטרפילר, שברון ו-IBM במינוס של מעל ל-15% מתחילת 2018. פייסבוק במינוס 17%, איביי איבדה 28% מערכה מתחילת השנה וווסטרן דיגיטל במינוס 28%. עם זאת, מנגד ניתן למצוא את המניות אמזון שעלתה ביותר מ-40% מתחילת השנה, את נטפליקס עם פלוס 40% ואת אפל שעלתה ב-10 החודשים האחרונים בשיעור של 37%.

בפרק ה-31 של פודקאסט מנועי הכסף עם אורי גרינפלד ניתחנו את המצב בשווקים נכון להיום וסימנו את האירועים הבולטים בהמשך השנה - שיקבעו במידה רבה את כיוון השווקים 

השווקים נופלים. מה עושים עכשיו?
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהשווקים נופלים. מה עושים עכשיו?

 , צילום: AP צילום: AP  , צילום: AP

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מבזק על השווקים
עדכון מיוחד עקב המצב בשווקים אתר "בורסה שלנו" עדכן השבוע את הקהילה על "עליה משמעותית ברמת הסיכון" כמו שכתבנו לכם השבוע חוו השווקים בחו"ל :וול סטרייט, אירופה והמזרח, שבוע של ירידות שערים וגררו איתם גם את הבורסה הישראלית, כיוון שאנחנו לא לבד בעולם "כשיורד גשם כולם נרטבים". חשוב להבין, אנחנו מאמינים שתמיד צריך ללכת עם המגמה הראשית ולתת לשוק לקבוע את המגמה ולא להפך. כעת שאלת המיליון דולר האם מדובר בתיקון או שמה במפולת? אף אחד לא יודע באמת את התשובה, החל תיקון בשווקים שלא ידוע היכן יסתיים. אם כך מה לעשות שהבורסה יורדת? בזמן פאניקה בשווקים אפשר לצמצם את התיק או למכור את כולו, אפשר לקחת הגנות, יש תעודות סל בחסר (שורט) שהפוכות לשוק כלומר אם השוק יורד התעודות סל עולות. ניתן ללכת גם להיסטוריה בדרך כלל שהשוק במגמת ירידה סקטורים כגון: הזהב, הנפט, והדולר יכולים לעלות.
בורסה שלנו בפייסבוק  |  27.10.18
3.
מי שאומר שהירידות נגמרו,הוא מדבר ללא ביסוס......
מי שאומר שהירידות נגמרו,הוא מדבר ללא ביסוס. עליות הריבית בבנק המרכזי בארצות הברית. .... תייקר את ההלוואות העתידעות שהחברות ירצו לקבל.... כלומר השקעות העתדיות מכספי הלוואות עתידיות ,יקטנו. המדדים משנת 2012 עלו יותר מ 200%. השווי הוא שווי מנופח של החברות קיום ,גם אחרי ירידה, שירדה מהשיא....
מי שאומר ש  |  26.10.18
לכל התגובות