אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ דורש מישראל כץ להגיש תוך 21 יום תוכניות עבודה לבניית גשר יהודית בת"א צילום: תומי הרפז

בג"ץ דורש מישראל כץ להגיש תוך 21 יום תוכניות עבודה לבניית גשר יהודית בת"א

השופט פוגלמן: "הסיפור הזה משונה ונראה כמו נשף מסכות". העבודות על הגשר היו אמורות להתבצע באוגוסט ולהשלים תכנון של קרוב לעשר שנים במסגרתו יוקם מעבר להולכי רגל שיחבר בין רחוב יגאל אלון לרחוב יהודית

25.10.2018, 15:47 | ליאור גוטמן
משרד התחבורה יגיש תוך 21 ימים את התוכנית שלו לגבי לוחות הזמנים לבניית גשר הולכי הרגל "יהודית". כך קבע היום (ה) השופט עוזי פוגלמן במסגרת עתירה שהגישה עיריית תל אביב כנגד משרד התחבורה.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך הדיון בבג"ץ תקף השופט פוגלמן את הסברי משרד התחבורה ואמר ש"הסיפור הזה משונה ונראה כמו נשף מסכות, יש שר תחבורה שנותן הנחיות, לאחר מכן יש כל מיני רעיונות שזה חד משמעי שהשר נותן הוראות ואז באים לבית משפט ואומרים זה לא נכון, אני לא מכיר שהדובר מוציא פקודות בלי שהשר רואה אותם. בינתיים מה שקרה שחלפו חודשיים ולא קרה שום דבר, זה פרויקט שתוכנן על ידי כולם, שר התחבורה היה שותף לזה, היה אפשר להבין, חלפו חודשיים נוספים אין שום דבר גם האימרה של אדוני אולי בעוד 3 שבועות יהיה משהו, השאלה מה אנו צריכים לעשות עם זה?", תהה השופט.

הדמיה של גשר יהודית תל אביב, צילום: חן אדריכלים הדמיה של גשר יהודית תל אביב | צילום: חן אדריכלים הדמיה של גשר יהודית תל אביב, צילום: חן אדריכלים

עוד התייחס השופט להסברים של חברת נתיבי איילון מול ההחלטה של שר התחבורה כץ להפסיק את העבודות וחידד ש"אנו רואים את התמונות שצורפו למסמכים זה פרויקט שנמצא בעיצומו, יש חסימות של נתיבי תנועה, אם אין ברירה אז אין, מה שעושים אז מאיצים את ההליך ככל שניתן ופה זה נפסק, יש אמירה כללית של שר התחבורה. איך אפשר לפרוע את השטר הזה?"

כזכור, העבודות על גשר יהודית היו אמורות להתבצע באוגוסט האחרון ולהשלים תכנון של קרוב לעשר שנים במסגרתו יוקם מעבר להולכי רגל שיחבר בין רחוב יגאל אלון לרחוב יהודית. שר התחבורה ישראל כץ הקפיא את העבודות בטענה שהן יפריעו לעבודות חישמול מסילת הרכבת באזור תל אביב. מנגד עיריית תל אביב טענה שמדובר בכניעה ללחצים של מפלגות חרדיות שביקשו למנוע עבודות במהלך שבת.

במהלך הדיון היום התקשה השופט פוגלמן להבין את הפער שבין הצהרת משרד התחבורה על הקפאת העבודות לבין ההסבר של הפרקליטות שמדובר רק בבחינת חלופות חדשות לעבודה. השופט פוגלמן כינה את הפער בהסברים כ"נשף מסכות", וכאמור נתן ארכה של 21 יום למשרד התחבורה להגיש את ההסברים שלהם.

מנגד, במשרד התחבורה קיבלו את הפסיקה בשביעות רצון וטענו ש"בג"ץ נעתר לבקשת משרד התחבורה ונתן פרק זמן של שלושה שבועות להגשת עדכון בדבר הליך בחינת חלופות לסגירת צירים בנתיבי איילון לצורך הקמת גשר יהודית בתל אביב".

עוד טוענים במשרד התחבורה שבקשות עיריית תל אביב לקבלת "צו ארעי" ו"צו ביניים" נדחו לאחרונה בשתי החלטות קודמות של בג"ץ. "החלופות לסגירת הצירים בנתיבי איילון נועדו למזער עד כמה שניתן את הפגיעה בציבור הנהגים והנוסעים באיילון וברחובות הסמוכים לו. לאחר הצגת החלופות, יוחלט המשך הטיפול בעתירה", מסכמים במשרד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מי זה בגץ? באיזו מפלגת הוא? מהתז שלו?
נכניס אותו לכלא , נשלח בדיקה כלכלית עליו , במידה ונקי אז נשלח לו אונס או הטרדה מינית , או כמו משעל 530 שח וכמעט חיסלנו אותו או השני ששלחנו אותו לבית המשוגעים , רק כי יכולים..... גן עדןןןןןןן מנדלבלט המלך הגדול.... אין לו אלוהים זה... כוכב.... אבל מיקי זוהר זה מיקי זוהר - שחקן שחמט מהמובילים בעולם ומדינאי דגול כמו וושינטון, צ'רצ'יל ונפוליאון בונפרטה. פשוט מוביל דעה וכישרוני - עובדה , הוא הולך להציל את ביבי ( את שרה לא , כי לא באמת רוצים שהיא תצא מזה - רוצים שהיא תהיה עסוקה במשהו בכדי להפסיק להרו
ביטן המלך  |  26.10.18
לכל התגובות