אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איטליה ניצלה מהורדת דירוג שנייה בתוך שבוע צילום: אי פי איי

איטליה ניצלה מהורדת דירוג שנייה בתוך שבוע

סוכנות S&P הורידה אמנם את תחזית הדירוג של איטליה ל"שלילית", אך בניגוד למודי'ס - הותירה ללא שינוי את הדירוג עצמו

27.10.2018, 16:53 | שירות כלכליסט

איטליה ניצלה מהורדה שנייה תוך שבוע של דירוג האשראי שלה, לאחר שסוכנות S&P החליטה להוריד רק את תחזית הדירוג של המדינה ל"שלילית".

קראו עוד בכלכליסט

המהלך, למרות שהיה פחות דרמטי מהציפיות, עדיין משאיר את המדינה בסכנה של הורדת דירוג האשראי. הדירוג של איטליה עומד כעת על BBB, רק שתי דרגות מעל דרגת זבל.

רק לפני שבוע הורידה סוכנות מודי'ס את דירוג החוב של איטליה לרמה אחת בלבד מעל דירוג אי-השקעה. הסוכנות קבעה את התחזית עבורה כ"יציבה".

שר האוצר של איטליה ג שר האוצר של איטליה ג'יובאני טריה | צילום: אי פי איי שר האוצר של איטליה ג

האג"ח האיטלקיות עשויות לקפוץ ביום שני, על בסיס העובדה שגם S&P וגם מודי'ס שמרו על דירוג ההשקעה שלהן, מה שמבטיח שאיטליה תמשיך להיכלל במדדים הגלובליים. לפני הסקירה האחרונה, העריכה קבוצת ING Groep שמרווח בין האג"ח האיטלקיות לגרמניות עשוי להצטמצם ל-250 נקודות בסיס, מהרמה שנרשמה אתמול - 310 נקודות בסיס, במיוחד אם תושג פשרה עם האיחוד האירופי בנוגע לתקציב המדינה ל-2019.

"התוכנית הכלכלית של ממשלת איטליה עלולה להקטין את ההשקעות הפרטיות ולהחליש את הצמיחה במדינה", כתבו כלכלני S&P. "בד בבד, התוכנית מהווה פניית פרסה בתחום הפיסקאלי, ומבטלת חלק מהישגי הרפורמה במערכת הפנסיה שיצאה לדרך לפני כמה שנים".

המהלך מגיע לאחר שבוע של התנגשויות בין ממשלת איטליה לנציבות האירופית סביב טיוטת הצעת התקציב של הראשונה ל-2019, אותה דחתה הזרוע המבצעת של האיחוד בצעד תקדימי. ראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה אמר לבלומברג ביום רביעי שאין לממשלתו תוכנית תקציב חלופית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות