אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נושה של הדר דימול תוקף את הכנ"ר: "חותמת גומי שמכשירה פעולות חמורות של נאמנים"

נושה של הדר דימול תוקף את הכנ"ר: "חותמת גומי שמכשירה פעולות חמורות של נאמנים"

הנושה ביקש מהנאמנים לקבל פלט של חשבון הבנק שהם מנהלים, אך אלה סירבו. השופט הסתפק בהצהרה של הכנ”ר שהחשבון מתנהל כשורה

28.10.2018, 09:57 | ענת רואה

אחד הנושים של אולם האירועים היוקרתי הדר דימול, שנמצא כבר שנה וחצי בהקפאת הליכים, תוקף בחריפות את התנהלות אגף כונס הנכסים הרשמי (הכנ”ר) וטוען כי הכנ"ר "תופס את הגדרת תפקידו כחותמת גומי שנועדה להכשיר פעולות חמורות ביותר של נאמנים".

הנושה נתנאל לורנצי — שמצוי בסכסוך ממושך עם שלושת הנאמנים, עורכי הדין קרן רייכבך סגל ואביב פריצקי ורו"ח בועז גזית — פנה לפני חודשים אחדים לנאמנים בניסיון לקבל נתונים בסיסיים לכאורה כמו פלט חשבון הבנק שמנהלים הנאמנים בעבור החברה ופירוט פעולות שבוצעו בחשבון. אולם הם התנגדו באמירה שהכנ"ר הוא המפקח על התיק ומקבל מהם את כל המידע.

קראו עוד בכלכליסט

לורנצי פנה לביהמ”ש המחוזי בירושלים, ובתגובה השופט אלכסנדר רון ביקש מהכנ"ר שיאשר כי בידו מלוא החומר ולא ידועים לו כשלים כלשהם בהתנהלות הנאמנים. השופט לא אילץ את הכנ"ר או את הנאמנים לחשוף את המידע המבוקש בפני הנושה.

השופט אלכסנדר רון. לא אילץ את הנאמנים לחשוף לנושה את המידע המבוקש, צילום: אתר בתי המשפט השופט אלכסנדר רון. לא אילץ את הנאמנים לחשוף לנושה את המידע המבוקש | צילום: אתר בתי המשפט השופט אלכסנדר רון. לא אילץ את הנאמנים לחשוף לנושה את המידע המבוקש, צילום: אתר בתי המשפט

מתברר שלנושים של חברות קורסות אין כמעט זכויות לקבל מידע, ורק במקרים חריגים השופט מחייבם למסור נתונים. לא ברור מדוע לנושים אין זכות לקבל, למשל, אחת לשנה דו"ח על היקף הכספים שנמצאים בקופת הנאמן או המפרק, על היקף תביעות החוב שהוגשו ועל סטטוס הטיפול בהן, וכמובן כמה כסף כבר חולק לנושים, שעבורם מתנהלים ההליכים הללו.

"'ה’לקוחות' של הכנ"ר אינם הנאמנים והאינטרסים האישיים המקודמים על ידם, אלא החוק, נושי החברה והאינטרס הציבורי", טען הנושה, המיוצג בידי עו"ד דוד הלפר, בתגובה להחלטת השופט להסתפק בהצהרה של הכנ"ר שהתיק מתנהל בצורה תקינה. לטענתו, הכנ"ר מחזיק במידע על כשלים חמורים בהתנהלות הנאמנים.

מהכנ"רית סיגל יעקבי נמסר בתגובה: "בתיק הדר דימול מוגשים לכנ”ר דיווחים ככל הנדרש, האחרון שבהם מאוגוסט 2018. בנוסף, שוקד אגף הכנ”ר בימים אלה על עדכון נוהל שיגדיר את היקף הדיווח אליו יידרש בעל תפקיד בעת הגשת בקשה לשכר טרחה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
ניגוד אינטרסים
הצבת נאמנים(בדרך כלל,אותם נאמנים )בהליכי הקפאה,פרוק וכו....מהווה ניגוד אינטרסים שזועק לשמים.הנאמנים...רוצים "לחלוב" את הפרה,כמה שיותר...בזמן שלכאורה מושקע,בפעולות שננקטות וכמובן בשכר הטירחה....לעומתם,הנושים שלכאורה לטובתם הנאמנים פועלים...לא מקבלים מידע ואין להם "קול" בענין.זה מצב הזוי ..וידוע על משרדי עו"ד מפורסמים שמושכים שנים על שנים תיקי פרוק וכו.
עמיר מ.  |  28.10.18
1.
נו, אין חדש בנושא.
ממעקב בכלכליסט אחרי הדיווח על תיקי פירוק בחודשים האחרונים עולה תמונה מסריחה מאד של מפרקים ששייכים לגילדה מקצועית ושל פירוקי חברות שבהן הגורם היחיד שיש אינטרס לתת לו כסף הוא המפרק, נושים לא שווים כלום, לקוחות שווים אפילו פחות ואפילו העובדים נשלחים לביטוח לאומי בשביל הכסף. משהו רקוב בממלכת הכנ"ר ולאף אחד לא אכפת.
אהרל'ה  |  28.10.18