אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת היצוא למצרים: דלק ונובל אנרג'י במו"מ מול נתיבי גז על השימוש בצנרת המקומית צילום: אלבטרוס

לקראת היצוא למצרים: דלק ונובל אנרג'י במו"מ מול נתיבי גז על השימוש בצנרת המקומית

החברות בוחנות את האפשרות של הולכת גז טבעי למצרים באמצעות מערכת ההולכה המתופעלת על ידי נתיבי גז - החברה הממשלתית שהקימה את תשתית ההולכה הארצית

28.10.2018, 11:52 | ליאור גוטמן

חברת נתיבי גז מדווחת הבוקר (א') שחברת נובל אנרג'י ושותפות הגז דלק קידוחים החלו לנהל מולה מו"מ לשימוש בתשתיות מקומיות לצורך ייצוא גז למצרים.  

קראו עוד בכלכליסט

נתיבי גז היא החברה הממשלתית שהוקמה בתחילת העשור הקודם על מנת להקים ולתחזק את מערכת הולכה הגז הפנים ארצית, כך ששימוש בתשתיות מקומיות לייצוא גז למצרים חייב לעבור דרכה הן ברמת האישורים הטכניים והן ברמת השימוש בתשתיות יבשתיות.

בהודעת נתיבי גז נמסר כי החברות "החלו במשא ומתן ביחס לאפשרות של הולכת גז טבעי למצרים, באמצעות מערכת ההולכה, וזאת לאחר שהצדדים קיימו בחינות ראשוניות של ההיבטים הטכניים של האפשרות האמורה" - זאת מבלי להתחייב על תוצאה אפשרית של המגעים.

בספטמבר האחרון פורסם שדלק ונובל רכשו כ-40% מהצנרת המושבתת שהזרימה בעבר גז ממצרים לישראל - כאשר מצרים שותפה לרכישה באמצעות אחת מחברות הגז המצריות הלאומיות - בסכום כולל של כ-518 מיליון דולר. בדלק קידוחים העריכו בזמנו שאם כלל האישורים יינתנו בפרק זמן סביר, שותפות תמר תוכל לייצא למצרים גז בין מרץ ליוני 2019.

לשותפות תמר יש חוזה למכירת גז ללקוחות תעשייתים במצרים בהיקף של כ-32 מיליארד מ"ק ובהיקף כספי שנאמד בזמנו בכ-7.5 מיליארד דולר לאורך 10 שנים. לשותפות הגז לוויתן יש הסכם זהה מבחינת הכמויות וההיקף הכספי כאשר שם מדובר על מכירת גז רק בסו, 2019 ואחרי חיבורו של מאגר לוויתן לחופי ישראל.

קידוח תמר, צילום: אלבטרוס קידוח תמר | צילום: אלבטרוס קידוח תמר, צילום: אלבטרוס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות