אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פשרה בנושא מסנני הדיזל: אלפי משאיות בישראל יקבלו היתר תנועה זמני צילום: BsnSCB

פשרה בנושא מסנני הדיזל: אלפי משאיות בישראל יקבלו היתר תנועה זמני

בעלי המשאיות עמדו בפני בעיה, שכן בעוד יומיים אמורה להיכנס לתוקף תקנה הקובעת כי רכבי דיזל כבדים ישנים לא יוכלו לעבור טסט, אם לא יותקן בהם מסנן חלקיקים מיוחד - אך הוא נמצא במחסור. כעת נפתרה הבעיה בעקבות היתרי תנועה לחצי שנה שיעניק המשרד להגנת הסביבה

28.10.2018, 18:04 | תומר הדר

מדינת ישראל תעניק היתרי תנועה זמניים לחצי שנה לבעלי כלי רכב שבהם לא הותקנו מסנני דיזל עקב מחסור עולמי - כך מודיע המשרד להגנת הסביבה.

בעוד יומיים בלבד תיכנס לתוקף תקנה הקובעת כי רכבי דיזל כבדים ישנים לא יוכלו עוד לעבור את מבחן הרישוי השנתי, אם לא יותקן בהם מסנן חלקיקים מיוחד הלוכד את הזיהום. אך כפי שנחשף ב"כלכליסט" בעולם קיים מחסור במסננים המונע את התקנתם - גם אם בעל הרכב מעוניין לעשות זאת.

השר להגנת הסביבה זאב אלקין, צילום: עמית שעל השר להגנת הסביבה זאב אלקין | צילום: עמית שעל השר להגנת הסביבה זאב אלקין, צילום: עמית שעל

כעת כאמור הגיע המשרד להגנת הסביבה לפשרה, לפיה רכב כבד יוכל לגשת למבחן הרישוי השנתי ולקבל היתר תנועה זמני. ההודעה תאפשר לבעל הרכב לנסוע במשך חצי שנה ללא מסנן - שאחריה יחויב בהתקנתו, או לסירוגין יידרש להשבית את הרכב או לגרוט אותו.

יש להדגיש כי לפי חוק, ישנם גם כלי רכב שאינם משאיות אשר נחשבים לרכבים כבדים. למשל, רכבי שטח מדגמים מסוימים כגון חלק מגרסאותיו הישנות של טויוטה לנד קרוזר. גם חלק מדגמי מיצובישי פאג'רו ואיסוזו טרופר נחשבים לרכבי דיזל מיושנים ומזהמים.

החל מהשבוע תוצמד מדבקה לחלונם של רכבים אלה המצהירה כי מדובר ברכב דיזל מזהם. רכבים אלה לא יוכלו, בשלב ראשון, להיכנס לאזורים מסוימים בחיפה. בהמשך תורחב הפריסה וגם ערים נוספות יאסרו על כניסתם של רכבים אלה - אלא אם יותקנו בהם מסנני חלקיקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות