אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: מוצרי מזון יוחרגו מחוק הגנת הצרכן צילום: אוראל כהן

לראשונה: מוצרי מזון יוחרגו מחוק הגנת הצרכן

לכלכליסט נודע כי שר הכלכלה החליט לא לאפשר החזרת מוצרי מזון שנקנו און ליין מחשש לטריותם

29.10.2018, 08:42 | אורנה יפת

לראשונה מוצרי מזון יוחרגו מחוק הגנת הצרכן, המאפשר ביטול של עסקה בתוך 14 יום אם נעשתה במכר מרחוק (און-ליין), כך נודע ל”כלכליסט”. המהלך נובע מהחלטת שר הכלכלה אלי כהן והרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן להרחיב את ההקלות על יבואנים וקמעונאים, וגם לאסור החזרת מוצרים שעשויים להיות פגי תוקף.

קראו עוד בכלכליסט

בעבר החריג משרד הבריאות מזון לתינוקות ותרופות ללא מרשם. מיכאל אטלן, הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן: “ההקלות הרגולטוריות נעשו מתוך איזון בין ההגנה על ציבור הצרכנים ובין הרצון לסייע לקמעונאים בארץ להתנהל בסביבה רגולטורית מקלה שתאפשר להם לבצע את עסקיהם בצורה טובה”.

אלי כהן שר הכלכלה , צילום: אוראל כהן אלי כהן שר הכלכלה | צילום: אוראל כהן אלי כהן שר הכלכלה , צילום: אוראל כהן

לפני מספר חודשים הוחלט על הקלה נוספת בדמות ביטול החובה לסמן מוצרי ביגוד בתווית, ומתן אפשרות לסמן את מרכיבי הפריט על גבי מדבקה. כעת הורחבה ההטבה הזו גם למוצרי טקסטיל לבית. יבואני מכשירי החשמל יזכו בהטבות בדמות ביטול החובה להדביק מדבקה עם פרטי האחריות על המכשירים. הקלה נוספת ליבואני מוצרי החשמל היא ביטול החובה לצרף למוצרים חוברת הוראות שימוש.

עוד החליט משרד הכלכלה כי רשתות סטוק, כגון דייסו, שמוכרות את כל מוצרי החנות במחיר אחיד, לא יחויבו להדביק מחיר על כל מוצר בנפרד, אלא רק להציב שלט ברור בכניסה לחנות עם המחיר האחיד. כמו כן הרשתות לא יחויבו להציב לצד כל קופה את רשימת המקומות שבהם הרשת לא מספקת שירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות