אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעקב אגם יורק אש נגד חולדאי צילום: אוראל כהן

יעקב אגם יורק אש נגד חולדאי

הפסל "מים ואש" בכיכר דיזנגוף עטוף בימים האחרונים ביריעות צבעוניות המדמות סביבון כרמז ל"נס שיבוא עלינו בזמן הקרוב". אגם, "זו חוצפה ופגיעה בזכויות היוצרים"

28.10.2018, 22:39 | ענת ברזילי

הפסל "מים ואש" של יעקב אגם בכיכר דיזנגוף, שהוסר עם תחילת העבודות בה והוחזר כקונסטרוקציה זמנית, עטוף בימים האחרונים ביריעות צבעוניות המדמות סביבון כרמז ל"נס שיבוא עלינו בזמן הקרוב" — שהוא הכיכר המחודשת, כדברי ראש העיר רון חולדאי בדף הפייסבוק שלו. לפני ארבעה ימים, העלה חולדאי תצלום שלו עומד בכיכר דיזנגוף לצד הפסל שהתחפש לסביבון. בפוסט שהעלה כתב חולדאי: "יש כאלה שמקווים לניסים בזמן הקרוב, להם אני אומר: נתראה בחנוכה. ד"ש מכיכר דיזנגוף המחודשת".

הפסל מים ואש, צילום: אוראל כהן הפסל מים ואש | צילום: אוראל כהן הפסל מים ואש, צילום: אוראל כהן

לדברי אגם, "זו חוצפה ופגיעה בזכויות היוצרים. לא ניתן לשנות יצירת אמנות. זו ברבריות. הם לא יכולים לקחת יצירת אמנות ופשוט לשים עליה משהו. איך יכול להיות שהחליטו כך על דעת עצמם ללא התייעצות. הם יכולים להגיד שלא רצו שזה יעמוד ריק, אבל אף אחד לא הודיע לי ואף אחד לא התייעץ איתי. "זה אחד הדברים היפים בעולם," מוסיף אגם על יצירתו, "לחלל את זה כך, זה לא אפשרי. אני מכבד את חג החנוכה, אך למה לשים על זה אותיות הסביבון ולא להתייעץ עם האמן?"

הפסל "אש ומים" הוצב בכיכר ב1986, הוא אחד מסמליה המובהקים של העיר ואטרקציה תיירותית. על משך הזמן הארוך שלוקחת העבודה על היצירה אומר אגם, "עוד לא נעשה שום ניסיון הפעלה של הפסל למרות דרישות חוזרות ונשנות שלי, עוד לא הכניסו מים בפנים".

מעיריית ת"א נמסר: "כרגע מוצב רק שלד הפסל, ועד הצבתו במלואו הוא כוסה באופן זמני במטרה להסתירו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות