אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלייה של 32% ברווחי HSBC ברבעון השלישי צילום: בלומברג

עלייה של 32% ברווחי HSBC ברבעון השלישי

הבנק הגדול באירופה רשם ברבעון רווח על 3.9 מיליארד דולר - מול צמיחה של 6% בהכנסות ל-13.8 מיליארד דולר. ההכנסות מריבית הסתכמו ל-7.68 מיליארד דולר

29.10.2018, 10:03 | שירות כלכליסט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

הענק הפיננסי HSBC מפרסם דוחות מסכמים לרבעון השלישי: הבנק הבריטי - הגדול באירופה - רשם עלייה של 32% ברווח הנקי ברבעון הרביעי ל-3.90 מיליארד דולר, לעומת 2.96 מיליארד דולר ברבעון המקביל.  

קראו עוד בכלכליסט

הרווח לפני מס עלה ב-28% ל-5.92 מיליארד דולר, הרווח המתואם (בנטרול מס, אירועים חד פעמיים והשפעות מט"ח) עלה ב-16.1% ל-6.2 מיליארד דולר. העלייה יוחסה ב-HSBC בעיקר לצמיחה חזקה בפעילות החטיבה הקמעונאית והמסחרית. 

הכנסות הבנק עלו ב-6.3% ל-13.80 מיליארד דולר - ההכנסות מריבית הסתכמו ב-7.68 מיליארד דולר, לעומת 7.13 מיליארד דולר ברבעון המקביל. מנגד, הוצאות התפעול הסתכמו ב-7.96 מיליארד דולר, לעומת 8.54 מיליארד דולר ברבעון המקביל. 

HSBC התעלה על תחזיות השוק גם בשורה העליונה וגם בשורה התחתונה של הדוחות - ציפיות האנליסטים עמדו על רווח נקי של 3.07 מיליארד דולר והכנסות של 10.67 מיליארד דולר בלבד, מהותית מתחת לתוצאות בפועל.  "אלה הן תוצאות מעודדות המשקפות על פוטנציאל ההכנסות של HSBC", אמר מנכ"ל הבנק ג'ון פלינט לאחר פרסום הדוחות.

בה בעת, אנליסטים מעריכים שהאטה אפשרית בשווקים של סין תשפיע על עסקי הבנק המרכזיים בהונג קונג, שם הולכים ומצטמצמים הרווחים מהלוואות - בשעה שהירידות בבורסות בעולם צפויות להשפיע על ביצועיו גם כן."אנחנו חוששים בעיקר מחולשה מתמשכת, במיוחד בשווקי ההון אך גם בעסקי ניהול ההון, בהינתן כמה מהמגמות המקרו-כלכליות שאנו רואים באזור," כך אמר ג'יימס סאליבן, ראש מחקר הון באסיה ויפן בג'יי פי מורגן צ'ייס.

צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות