אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אסף רפפורט: "לא מספיק לגייס מגוון אנשים, צריך גם להבטיח שהם יקודמו"

מנכ"ל מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל, אמר בוועידת הדיגיטל והמובייל של "כלכליסט" ובנק הפועלים, כי "כדי ליצור שונות ומגוון אנחנו פותחים את עצמנו כמה שיותר מוקדם למוסדות לימוד בתקווה שהטאנלנטים יגיעו אלינו"

29.10.2018, 11:50 | אמיתי גזית

"בסופ"ש מיקרוסופט הפכה לחברה עם השווי השני בעולם. זה לא במקרה, זה קשור לשתי מהפכות בחברה: מהפכה עסקית של מעבר מעולם של שולחנות עבודה, לענן ובינה מלאכותית, וגם מהפכה תרבותית שאנחנו עוברים בארגון - פתיחות לפלטפורמות שונות. בעבר כינו אצלנו את לינוקס (Linux) סרטן, היום המנכ"ל סאטיה נאדלה אומר שהחברה אוהבת את לינוקס". כך אמר אסף רפפורט מנכ"ל מרכז המחקר והפיתוח של מיקרוסופט בישראל, בשיחה אם כתבת "כלכליסט" הגר רבט בוועידת הדיגיטל והמובייל של כלכליסט" ובנק הפועלים.

רפופרט התייחס לכוח האדם בעולם ההייטק ולטענתו הוא אינו מגוון, ונשים מתקשות להתקדם בו: "חשוב להבין שזו בעיה, מה שעצוב זה לא רק שאין נשים שמובילות סטארט-אפים, הבעיה היא כשאנחנו לוקחים תמונה של 25 גברים ולא חושבים שחסר כאן משהו. התמונה עם אנגלה מרקל אינה מייצגת את התעשייה הישראלית שבה יש יזמיות ומנהלות, אבל היא כן מייצגת את הצורך לתשומת הלב שאנחנו נדרשים לתת בגיוון".

באשר לדרך לשפר את השונות והמגוון בגיוס כוח האדם אמר רפפורט: "אני פחות אוהב לעקוב אחר מספרים. זה עניין של לאמץ תרבות של שונות, לא להסתכל על הרקע של האדם כשאתה מראיין אותו. זה קשה וצריך להשקיע בכך הרבה אנרגיה. אבל צריך להבין שגיוון הוא הכרח עסקי, צוותים מגוונים עובדים יותר טוב, הם חדשניים ומוצאים מוצר יותר טוב.

אסף רפפורט , צילום: עמית שעל אסף רפפורט | צילום: עמית שעל אסף רפפורט , צילום: עמית שעל

"אנחנו פתוחים לכולם, לא חשוב מה הרקע או מה הגיל. אני רואה המון שיפור בפתיחות, אני אופטימי, אך יש לנו עוד הרבה מה לעשות, עדיין לא פתרנו את הבעיה.

לא מספיק לגייס מגוון אנשים. צריך גם להבטיח שהם יקודמו, אם נשים לא יקודמו הן לא יגיעו. צריך לראות איך בונים תרבות ארגונית שמכילה את השונות. זה מתחיל מלמעלה, צריך לדבר, להסביר וליצור צוותים מגוונים בתוך החברה".

"אנחנו נמצאים בנצרת כדי למשוך משם טאלנטים"

רפופורט סיפר על מרכז פיתוח של החברה שהוקם לפני כמה שנים בלב העיר נצרת, לדבריו, "אנחנו נמצאים בנצרת כדי למשוך טאלנטים משם. ההשפעה של נצרת

הפתיעה, אמנם המספרים שם אינם גבוהים כי זה מרכז קטן. אבל בעקבות הקמת המרכז בנצרת יותר ויותר ערבים הגישו קורות חיים למרכזי מקירוספוט בהרצליה ובחיפה".

לדברי רפופורט, "אחת הבעיות של החברה נעוצה באופן גיוס כוח האדם – לא באמצעות חברות כוח אדם, אלא בעיקר בשיטת חבר מביא חבר. כדי ליצור שונות ומגוון אנחנו פותחים את עצמנו כמה שיותר מוקדם למוסדות לימוד בתקווה שהטאנלנטים יגיעו אלינו.

"התחרות על הכוח האדם קשה, אני לא חשוב שהיום הטאלנט מסתכל רק על משכורות. חברות מעניקות לטאלנט אפשרות גדילה והתפתחות. במיקרוסופט יש תפיסה לפיה אנחנו מחפשים אנשים שמגיעים אלינו לפרק זמן קצר של כמה שנים, זה בריא, המעברים יוצרים עולם יותר טוב. אני מקווה שהתהילה שלנו תגיע מכך שאנשים שהצליחו בחברות אחרת היו אלה שצמחו אצלנו", סיכם רפפורט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות