אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"אנחנו חברת המדיקל היחידה שההתקשרות שלה עם הרופא היא באמצעות אפליקציית מובייל"

דוד גולן, מייסד משותף ב- viz.ai בוועידת כלכליסט: "אנחנו מודיעים לרופא שנמצא בכוננות על מצב החולה תוך דקות מרגע ביצוע הסריקה היישר לנייד שלו"

29.10.2018, 13:26 | הגר רבט

"אנחנו חברת המדיקל היחידה שההתקשרות שלה עם הרופא היא באמצעות אפליקציית מובייל" כך אמר בכנס הדיגיטל ומובייל של כלכליסט ובנק הפועלים דוד גולן מייסד משותף ב- viz.ai. "זמן הוא הרכיב המרכזי של טיפול בשבץ ועם זאת לוקח המון זמו לטפל במי שמגיע לבית החולים והרבה מזה זה בגלל התהליך שבו מטופלת הסריקה - מהרגע שבו נעשתה הסקירה עד שמצנתר שומע על החולה עוברת שעה וחצי".

החברה פיתחה מערכת מבוססת בינה מלאכותית לניתוח סריקות CT לאיתור שבץ, ובאפריל האחרון קיבלה אישור FDA על תוכנה שמנתחת את תפקוד המוח ומאפשרת התאמת הטיפול למטופל באופן מיטבי.

 דוד גולן , צילום: עמית שעל דוד גולן | צילום: עמית שעל  דוד גולן , צילום: עמית שעל

"המטרה שלנו היא לבנות פלטפורמה חכמה לאיתור ולעזרה בטיפול בשבץ. כולנו יודעים היום לדקלם את התסמינים לשבץ: הוא נגרם כשכלי דם במוח מונע זרימה תקינה של חמצן. שבץ הוא הרוצח מספר 3 בכל העולם המערבי ומספר אחד בהוצאות רפואיות כי מי שחווה שבץ זקוק לטיפול ארוך שנים. יש טיפול שנקרא צינתור מוח, אבל הוא סובל מבעיה קשה של זמינות - בישראל למשל יש 11 מטפלים כאלה".

מה שאנחנו רוצים לעשות זה לנצל את היכולת של AI כדי לקצר את הזמנים האלה. כך אנחנו מודיעים לרופא שנמצא בכוננות על מצב החולה תוך דקות מרגע ביצוע הסריקה היישר לנייד שלו. אנחנו רוצים להגיע כמה שיותר מהר לכיס של הרופא שלא תמיד נמצא בבית החולים.

"מעבר לזה אנחנו מייצרים פלטפורמה חדשה - רופאים עובדים על מחשבים מיושנים כשיש להם בכיס מכשיר הרבה יותר מתקדם. למעשה, ה-FDA יצרו קטגוריה חדשה לגמרי של מוצרים בשבילנו שהמטרה שלה היא לאפשר טיפול הרבה יותר מהיר. אנחנו מתרחבים היום לתחומים אחרים שבהם זמן הוא מפתח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות