אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבעלים של רשת "סופר יודה" בת"א מואשם בעבירות מס צילום: דנה קופל

הבעלים של רשת "סופר יודה" בת"א מואשם בעבירות מס

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד יהודה גואטה כשהיה בעלי חברת סופר זול בן יהודה, בחשד שנהג להנפיק חשבוניות ביטול עסקה, וזאת למרות שבפועל לא בוטלו העסקאות, על מנת להקטין את הכנסות החברה

29.10.2018, 13:55 | תומר גנון

הפרקליטות הגישה כתב אישום על השמטת הכנסות של כ-18 מיליון שקלים נגד יהודה גואטה, הבעלים ומנהל רשת המרכולים "סופר יודה" בתל אביב. גואטה והחברה, "סופר זול בן גוריון", מואשמים בעבירות של השמטת הכנסה מדו"ח המס, קיום פנקסי חשבונות ורשומות כוזבים ושימוש בדרכי מרמה, עורמה ותחבולה להתחמק מתשלום מס.

לפי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בת"א, בין השנים 2008-2011 היה גואטה מנהל פעיל ובעלי חברת סופר זול בן יהודה, שמנתה ארבעה סניפים ברחבי העיר ת"א, סניף ירמיהו – ישעיהו, סניף קינג ג'ורג', סניף ריינס וסניף אבן גבירול. במהלך שנים אלו, נהג הנאשם להנפיק חשבוניות ביטול עסקה בקופות הרשומות בסניפי החברה השונים, וזאת למרות שבפועל לא בוטלו העסקאות, זאת על מנת להקטין הכנסותיה המדווחות של החברה. כך, הצליח הנאשם להקטין את ההכנסות המדווחות של החברה בסך של לא פחות מ-18.2 מיליון שקלים כולל מע"מ.

יהודה גואטה, בעלי סופר יודה, צילום: דנה קופל יהודה גואטה, בעלי סופר יודה | צילום: דנה קופל יהודה גואטה, בעלי סופר יודה, צילום: דנה קופל

"הנאשם או מי מטעמו", נכתב בכתב האישום שהגיש ירון גולומב מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), "רשמו בתקופה הרלוונטית לכתב האישום, בדרך כלל בסוף כל חודש ובאופן עקבי, לא פחות מ-78 חשבוניות ביטול כוזבות בסכום של 50 אלף שקל ומעלה כל אחד. כתוצאה מהנפקת חשבוניות הביטול הכוזבות, סכומי ההכנסות שנכללו בספרי החברה, היו קטנים מסכומי ההכנסה בפועל".

כתב האישום מפרט גם את מחזורי ההכנסות של רשת המרכולים התל אביבית. כך למשל היא דיווחה לרשויות המס על הכנסות של כ-30 מיליון שקל ב-2008; 42 מיליון שקל ב-2009; וכ-64 מיליון שקל בשנים 2010 ו-2011.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות