אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק חדשה לתע"א: תמכור מערכות הגנה אווירית ב-550 מיליון דולר צילום: התעשייה האווירית

עסקת ענק חדשה לתע"א: תמכור מערכות הגנה אווירית ב-550 מיליון דולר

תקופת החוזה עומדת על ארבע שנים; בשבוע שעבר דיווחה התעשייה האווירית על חוזה ענק נוסף, לאספקת מערכות הגנה לחיל הים ההודי תמורת 777 מיליון דולר

29.10.2018, 14:29 | אמיתי גזית

עסקת ענק חדשה לתעשייה האווירית: החברה דיווחה היום (ב') שחתמה על עסקה עם צבא היבשה של מדינה באסיה בהיקף כולל של 550 מיליון דולר לאספקת מערכת שליטה ובקרה המכונה "לוכד שחקים". המערכת תשדרג סוללות וותיקות של נ"מ קצר טווח. החברה תקבל את התשלומים על הפרויקט בהתאם לאבני דרך, ולאורך תקופה של ארבע שנים.

קראו עוד בכלכליסט

מערכת 'לוכד שחקים' פותחה באופן ייעודי ללקוח ותסופק לו תוך ארבע שנים. המערכת תאפשר לשדרג את סוללות ההגנה האווירית הוותיקות ולהפוך אותן למדויקות יותר. היא כוללת מערכת שליטה ובקרה, סנסורים אלקטרו אופטיים ומכ"מי חיפוש שפותחו בחברה הבת אלתא. 

מערכות מערכות 'לוכד שחקים' | צילום: התעשייה האווירית מערכות

המערכת מספקת נתוני מטרה מדויקים עבור אמצעי היירוט ומנהלת את תהליך איתור האיום והירי בדרך בהתאם לסוג המטרה.

הערכות הן כי הלקוח הוא צבא הודו. בשבוע שעבר בשבוע שעבר הודיעה החברה על עסקת ענק בהודו בהיקף של 777 מיליון דולר לאספקת מערכת הגנה אווירית לשבע ספינות שחיל הים ההודי בונה, כך שתוך כשבוע קיבלה חטיבת מערכות טילים וחלל של תע"א עסקאות בהיקף של מעל ל-1.3 מיליארד דולר.

בועז לוי, סמנכ"ל התעשייה האווירית, מנהל חטיבת טילים וחלל הסביר כי "זהו פתרון מערכתי ייחודי שפותח בתעשייה האווירית על בסיס דור העתיד של עולם ההגנה האווירית לטווח קצר מאוד. מערכת 'לוכד שחקים' משלבת מספר מתודולוגיות יירוט אווירי שונות ומביאה לידי ביטוי את יכולותיה הנרחבות של התעשייה האווירית בתחום ההגנה האווירית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות